Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie nauczyciela na zajęcia pozalekcyjne
strony: [ 1 ]
Magosia04-10-2005 18:25:45   [#01]

Proszę o komentarz, ewentualnie podpowiedzi:

W szkole działa(ł?) zespół taneczny - prowadzony od 25 lat przez nauczyciela, ostatnio zatrudnionego na stanowisku pedagoga. Prowadzenie zespołu w ramach 40 godz. pracy, czyli "nieodpłatnie".

Nauczyciel pasjonat, zespół to prawie całe jego życie.

Od września - na emeryturze. Mam -po pewnych niezbędnych staraniach wstępną deklarację OP,że dostanę godziny na zespół - dla nauczyciela.

Problem pojawił się (ja tego problemu nie widzę dobrze, może źle patrzę??) -jak zatrudnić nauczyciela , który nie jest już nauczycielemi i nie będzie uczył , tylko prowadził zajęcia taneczne.

Mnie się wydwało to proste: dostaję na przykład 6 godz. na zajęcia pozalekcyjne (poza ramowką oczywiście) i zatrudniam nauczyciela na 6/18 z wynagrodzeniem liczonym z zasadniczej plus stażowe.

Pani z OP sugeruje, żeby z etatu świetlicy, czyli 6/26. Właściwie dlaczego? (poza tym,że mniej pieniedzy, bo to rozumiem)

Ale argumentacja jest inna- że nie można z 18 , bo ten nauczyciel nie uczy, więc dlatego ze świetlicy. Przyznam,że jakoś nie łapię:-(

Moje pytanie do mądrych w kadrowych sprawach forumowiczów:

Czy mogę zatrudnić nauczyciela wyłącznie do prowadzenie zajęć pozalekcyjnych (zespół taneczny) w wymiarze 6/18? Chodzi mi o to 18, czyli etat nauczyciela -przedmiotowca??? Jeśli tak, to na jakiej podstawie się oprzeć? Jeśli nie - to dlaczego?

Mnie się to wydawało oczywiste, że mogę, ale nie dla wszystkich to jasne, a mam wymagający OP,  więc szukam pp.

Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi.:-)

rzewa04-10-2005 18:37:28   [#02]

wiesz, magosiu...

Może ten taniec (kółko) potraktowac jako ognisko pracy pozaszkolnej (bo to zajęcia pozalekcyjne) i wtedy bedzie to pensum z pozycji 10 tabeli z art 42 ust 3 (dla mnie tak jak dla ciebie jest to nauczyciel gimnazjum lub sp czyli pozycja 3 tej tabeli :-))... Ale czy tak czy tak pensum to wynosi 18 godz. :-))

OP niestety nie może o tym pensum decydować, bo nie jest to na pewno nauczyciel, o którym mowa w art 42 ust 7 pkt 3 :-)

Czyli jak ustalisz pensum 18, to konia z rzędem temu, kto udowodni Ci, ze jest to niezgodnie z przepisami.

Wojciech Tański04-10-2005 19:06:28   [#03]
Ja zatrudniam wszytkich prowadzących zajęcia pozalekcyjne na umowę-zlecenie. I nauczycieli naszej szkoły i instruktorów z poza szkoły.
słonko04-10-2005 19:47:02   [#04]

Magosiu,

w szkole jakiego szczebla rzecz się dzieje?
Magosia04-10-2005 19:48:33   [#05]

Dzięki

Rzewa- też myślałam o tej pozycji z KN:-)

Wojtku, a w takiej umowie jak określasz wynagrodzenie? Możesz mi ewentualnie na priva, jeśli wolisz ze względu na szczegóły płacowe.

beera04-10-2005 19:56:27   [#06]

ale OP

może przyznac Ci więcej godzin na swietlicę ( tylko)

 i moze "poprosić", zeby zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez jakiegoś wskazanego n-la były częścią zajęć świetlicowych

i wówczas zatrudnisz n-la na 6/26 ( skoro był pedagogiem ma kwalifikacje do swietlicy- nawet z tego, co widzę większe, niż kwalifikacje do nauczania tańca- papierowe kwalifikacje- dodam)

magosiu- nie szlabym tu na udry z OP, bo jak wiemy, to sa ich godziny i mogą się wycofać z nich bez zadnego problemu.

Dogadaj się i zobacz na ile możesz tu "pograć"

zreszta jak Cię znam, to sztukę dyplomacji masz opanowaną :-)

Wojciech Tański04-10-2005 20:24:24   [#07]
Wysłałem list na priva. :-)
Leszek04-10-2005 20:27:57   [#08]

myślę, że sugestia OP jest korzystna... niestety nie masz delegacji prawnej do ustalenia pensum dla nauczyciela zajęć tanecznych, chyba, ze poszukasz w przepisach dotyczących placówek artystycznych...

pozdrawiam

beera04-10-2005 20:29:02   [#09]
ano
Magosia04-10-2005 21:20:59   [#10]

Dzięki :-) za rozmowę

Słowo daję, ja nie zamierzałam iść na udry (niezłą opinię tu sobie już wyrobiłam ;-)))

No,... może tylko chciałam wynegocjować lepsze warunki płacowe dla nauczycielki, która, moim zdaniem, na to zasługuje. Oczywiście w ramach obowiązującego i możliwego do zastosowania prawa.!

Rozumiem ,że mam prawnie dwie możliwości:

-zwiększenie godzin na świetlicę - w mojej szkole bez problemu uzasadnienie, bo potrzeby przerastają możliwości

-druga to sugestia Wojtka, czyli umowa - zlecenie..

Słonko- mam zespół szkół , czyli sp i gim- dlaczego to ważne?

Acha, a dobrą wolę OP doceniam - na szczęście  docenia się  siłę promocyjną zespołu, który tańczy i śpiewa 25 lat -to taka wizytówka gminy. Mam nadzieję, że to docenianie przełoży się na konkretną decyzję.

Pozdrawiam wszystkich :-)

beera04-10-2005 21:24:10   [#11]

ejjj

nigdy by mi do lba nie przyszlo, by uważać Cię za osobę, co chętnie na "udry"

ale, ze ewentualnie postawić na swoim- to i owszem

i to komplement

:-)

Magosia04-10-2005 21:39:18   [#12]

Z tym stawianiem ...co racja, to racja..;-)

Ten typ(ek?) tak ma - czasem boli, jak koń kopie mocno, ale w ogólnym rozrachunku sie opłaca, jakoś się przekłada na jakoŚĆ :-)

Anegdotka z dzisiaj:

-Pani to lubi pisać, oj lubi...(sugestia delikatna OP do 3 stronicowej mojej odpowiedzi na pewne pismo,  i problem, który właśnie zakończylam...)

-Lubię, zwłaszcza wtedy, jak się mi da do tego okazję;-)

Koniec rozmowy.

Marek Pleśniar04-10-2005 22:15:26   [#13]

magosiu - koniecznie postaw na swoim (stoliku w Toruniu piwko)

chętnie przyjdziemy Ci je zuzyć

Magosia04-10-2005 22:30:11   [#14]

A będę miała

Swój Stolik w Toruniu???

Może taki do wydawania identyfikatorow;-)?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]