Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Chcę/nie chcę być taki gdy dorosnę"-oceny dla.. .nauczycieli
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar02-10-2005 19:45:07   [#01]

taki np możecie otrzymać "score" od swoich uczniów

:-)

# Ratings: 1
Average Easiness: 3.0
Average Helpfulness: 5.0
Average Clarity: 5.0
Hotness Total: 1
Overall Quality: 5.0

Ratings are based on a
maximum score of 5.0

już o tym - w kwestii komórkowego nagrywania - rozmawialiśmy

czy tego chcemy czy nie - o nauczycielach rozmawia się poza szkołą

znalazłem bez trudu dwie strony typu "Oceń swojego nauczyciela"

http://www.ratemyprofessors.com/index.jsp

http://www.ratemyteachers.com/

uczniowie i rodzicach piszą - z nazwiskami i nazwami szkół - o tym jak nauczyciele uczą, jak się zachowuja, czy są pomocni czy zniechęcają do nauki itp

i nic w tym dziwnego

żyjemy w społeczeństwie informacyjnym i nie spodziewajmy się że szkoła zostanie zamkniętą enklawą

zobaczcie tu:

http://forums.ratemyteachers.com/forums/viewtopic.php?t=5628

rzeczywistość takich opinii wcale nie jest czarno-biała

można np o sobie przeczytać: jest taka że można by z niej uczynić definicję "oto nauczyciel"

nie byłoby pięknie tak o sobie przeczytać w dniu nauczyciela?

albo tak:

i've had a few teachers i absolutely LOVED through the years, including a high school science teacher (i didn't like science at all up until that year) and a jr. high school history heacher. i think the most effective teachers are the ones who believe in an informal environment and engage in discussions as well as lectures. all of my favorite teachers have been kind and could relate to all of the students. they actually cared about teaching and the impact they had on us.

Przypominam że można usłyszeć i tak - o całej szkole:

it is the worst school I have ever attended. It is dirty and the rules are horrible. They make everyone go in through the same door when someone could get hurt. The administration is horrible. If you don't have a badge, they take away from quality education to give a lecture. They worry more about what is "safe for us" which the real world is not safe, rather than helping us practice for a stupid TAKS test, which I am a senior so I don't have to take. Hillcrest High School is horrible. There are so many racial barriers in that school. Hillcrest needs a wake up call. They need to take a look at suburban schools and see how a high school is really ran!

co Wy na to?

;-)

Jolanta Szuchta02-10-2005 19:47:45   [#02]

Marku

niestety nie znam języka angielskiego :-(((((
marg02-10-2005 20:30:17   [#03]
A ja wiem, że są uczniowie i rodzice, którzy o naszej szkole mówią same dobre rzeczy, cenią wysoko pracujących tu nauczycieli, a są i tacy, którzy narzekają, krytykują, dostrzegają wady i błędy, wspominają różnie.

I co - jedni i drudzy mają pewnie rację, a  mówią o tej samej szkole i o tych samych ludziach. Co tak naprawdę znaczą te opinie? Które są prawdziwe? Zwykle pewnie te, w które sami chcemy uwierzyć.
Anna Domańska02-10-2005 20:37:19   [#04]

Sama czytałam, co prawda o wykładowcach wyzszej uczelni - ale dokładnie takie oceny i to po polsku. Studenci bez żenady stawiali punkty i komentarze, często także mocno nieprzyjemne. Poza tym przeważnie ta sama osoba oscylowała od "dna" do "cool" - wiec racjonalny osąd nie okazał się możliwy.

Powiem ,że byłoby mi głupio taki tekst przeczytać o sobie - bo ocena jak zazwyczaj mocno subiektywna i czesto nieadekwatna do zachowań ocenianego. Lepiej wiec żeby takie oceny, etykiety pozostały w zaciszu domów. Pozdrawiam.

Marek Pleśniar02-10-2005 20:47:16   [#05]

Co tak naprawdę znaczą te opinie? Które są prawdziwe?

odpowiadam na pytanie 1 ;-)

prawdziwe są te prawdziwe

niewazne - dobre czy złe

Wojciech Tański03-10-2005 21:51:00   [#06]

Aleś sie odważył!

Myślę podobnie jak Marek. O naszej pracy uczniowie i rodzice mają różne opinie. Tyle, że większość z nich nie dociera do naszych uszu, bo są wypowiadane pokątnie. Ujawnienie tych opinii nie zawsze jest miłe, często burzy nasze nauczycielskie dobre samopoczucie. Ale to jest opinia osób dla których pracujemy. Możemy ją zignorować, możemy się oburzać.. Ale możemy też zdobyć sie na refleksję.. A może niektóre z tych opinii nie są takie nieprawdziwe. Zofia Nałkowska pisała tak: "Ludzie nie są tacy, jakimi się widzą, lecz takimi, jakimi widzą ich inni". ;-)
Adaa03-10-2005 22:58:53   [#07]

cudze chwalicie...

mam zazdroscić tego forum,jego obiektywizmu?

niby jest czego..masa pochlebnych opinii o nauczycielach, kultura...u nas tak nie ma...ech..prawda?;-)

ale poczytajcie sobie zasady rejestracji i pisania na tym forum:-)
niech no ktos naruszy dobra osobiste nauczyciela...IP kompa,wszelkie dane aby zidentyfikowac goscia...wszystko to jest archiwizowane, sprawdzone ,wszystkie informacje o uzytkowniku...admin natychmiast usuwa to co mu sie nie podoba, bez gadania i takich tam:-)

a jak sie pokopie glebiej to jest tam masa negatywnych opinii na temat tego forum,krytyka oceniania nauczycieli w necie, upublicznianie tego itp.itd.

a "zagranica" dobra jest w procesach...:-)

zróbmy takie forum dla uczniów...wszystko co "be" do kosza...no z jedno "be" trzeba zostawic dla obiektywizmu forum:-)

Co do opinii osob dla ,ktorych pracuje...hm...dla jednych jestem super nauczyciel, dla innych %$3?&:-))
wiec zdobywam sie na refleksję...jak się zaczne przejmowac tymi drugimi, Ci pierwsi zmienia o mnie zdanie:-)

acha...jeszcze jedno...co do oceniania ludzi...podobno my Polacy to uwielbiamy...ocenianie innych..zyc bez tego nie umiemy
a skoro tak uwielbiamy oceniac..strasznie jestesmy ciekawi jak oceniaja nas...i co?...wiekszośc rzeczy robimy dla opinii:-)

teraz mnie skrytykujcie...go on gentelmen!;-)

Wojciech Tański03-10-2005 23:12:20   [#08]

Adoo..

co Ci jest?;-) Jakoś tak impulsywnie.. Z tej strony Cię nie znałem. ;-)

Mimo wszystko nie lekceważyłbym zdania tych drugich. Nie muszę się z nim zgadzać, ale może mi to dać cosik do myślenia.. Podobną zasadę wyznaję w pracy derektorskiej. Nie muszę zgadzać się z opiniami oponentów, ale zawsze sobie myślę, że  coś muszą znaczyć, sygnalizować... Że nie wzięły sie z sufitu..

A poza tym już dawno (a może nigdy) nie mówiłem, ze bardzo Cię lubię! :-)

Adaa04-10-2005 00:36:18   [#09]

Mimo wszystko nie lekceważyłbym zdania tych drugich

tak...wiem...bardzo lubisz:-))))

Arwena04-10-2005 08:03:59   [#10]
Był już na forum wątek o blogach i forach uczniowskich, w których dziecięta bez skrępowania oceniają nauczycieli.
Staram się uważnie słuchać, jak oceniają mnie uczniowie, ale podchodzić do tego trzeba z rozsądkiem.
Uczniowie jednej z klas, które pożegnałam w zeszłym roku. oceniając mnie (anonimowo) jako moją wadę podali, że przestrzegam WSO:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]