Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultacja OSKKO - projekt rozp. MEN - legitymacje służbowe nau
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar02-10-2005 11:44:43   [#01]

zamieszczam nadesłany przez MEN

 projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wzoru oraz trybu wystawiania legitymacji służbowej nauczycieli

już ktoś na forum tę sprawę poruszał - teraz mamy oficjalnie wpływ na kształt rozporządzenia
Proszę o uwagi

(nie chce mi zniknąc pogrubienie mic:-)

Zola02-10-2005 11:57:56   [#02]
no ok, jest legitymacja i powinna być,wzór przyzwoity, zbliżony do wzorów nowo wydawanych  ale mnie w rozporządzeniu brakuje uprawnień dla posiadacza legitymacji
jak dostaję legitymację honorowego krwiodawcy to rozporządzenie podaje do czego mnie uprawnia taka legitymacja, a tu stwierdza że jestem nauczycielem, dla mnie za mało
AnJa02-10-2005 12:03:22   [#03]
ja tam się na tym nie znam

ale ten nadruk z nazwą szkoły, nazwiskiem itp oraz zdjecie to jak ja niby na laminat mam nanieść?

znaczy - ile urządzenie do tego bedzie kosztowało?
cynamonowa02-10-2005 12:12:05   [#04]
 Dobrze by było aby może przy tej okazji sprecyzować nazwę szkoły w której nauczyciel jest zatrudniony. Chodzi mi o Zespoły Szkół.
słonko02-10-2005 12:13:12   [#05]

§ 5.

1. Legitymacja podlega zwrotowi w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.

Czy jest sens inwestowania (ogólnie rozumianego, w tym finansowego ) w nowe legitymacje przed rokiem 2007?

tym bardziej, że wachlarz uprawnień mieści się w zapisie:

 

Konieczność wydania legitymacji służbowych dla nauczycieli wynika z potrzeby potwierdzenia uprawnień przysługujących nauczycielom z mocy prawa. Dotyczy to przede wszystkim potwierdzenia prawa do korzystania z ulg przy przejazdach środkami komunikacji zbiorowej. Ustawa z dn. 20 czerwca 1992r o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz U z 2002r Nr 175 poz. 1440 z późn. zm.) nie przewiduje upoważnienia do wydania aktu wykonawczego w sprawie legitymacji potwierdzającej uprawnienie, o którym mowa w art. 4 ust. 7. i art. 5 ust 2 tej ustawy.

W celu potwierdzenia ewentualnych uprawnień przyznanych nauczycielom przez podmioty zagraniczne (np muzea) proponuje się wprowadzenie dwujęzycznego wzoru legitymacji - w języku polskim i angielskim, z uwagi na fakt jego powszechnego wykorzystywania.

fredi02-10-2005 12:14:28   [#06]

słonko

nie tu świecisz
słonko02-10-2005 12:19:41   [#07]

??

Fredi,

strasznie mnie przygasiłeś... ;)(

Majka02-10-2005 12:21:48   [#08]
Słonko, pada w połowie Polski :)
Za mało cię :)
fredi02-10-2005 12:22:27   [#09]

świeć! świeć!

Przepraszam za pomyłkę.

Prognoza szczegółowa

Teraz   Wkrótce

Po południu
12-18
Wiatr: 8 km/h
zachmurzenie małe
15/23 °C Śnieg: 0.0 mm
997 hPa   Deszcz:  0.4 mm

Wieczorem
18-24
Wiatr: 7 km/h
zachmurzenie duże
14/18 °C Śnieg: 0.0 mm
998 hPa   Deszcz:  1.5 mm

 A za oknem chmury
słonko02-10-2005 12:27:57   [#10]

jakoś tak wyszło, że dyskusja o legitymacjach, to jak wymiana zdań nt pogody... ;)

słoneczne pozdrowienia dla Wszystkich!! Chociaż tyle!!  :)

Marek Pleśniar02-10-2005 15:57:17   [#11]

swoją drogą, wiecie - nie wierzę w te 0,5-2zł

choc 2zł od pół miliona to milion złotych w skali kraju;-)

ładne zamówienie nie(?)publiczne

Anna Domańska02-10-2005 20:42:04   [#12]
Ciekawe czy tym razem legitymacje dostaną również przedszkolanki. Wszak one też nauczycielki a do tej pory legitymacji nie miały. Pozdrawiam
Marek Pleśniar02-10-2005 20:46:24   [#13]

trza sprawdzić w projekcie Aniu:-)

wszystko Ci wkleiłem pieknie - jest pod linkiem

Ocena skutków regulacji (OSR)

[...]

2.  Podmioty na które oddziałuje regulacja

Projektowa regulacja oddziałuje na nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Karol6602-10-2005 21:00:34   [#14]

Czy pracując w kilku szkołach można legitymacje otrzymać w każdej czy tylko w jednej?

Czy wystarczy umowa na np 2/18 do jej otrzymania?

zgredek02-10-2005 22:56:13   [#15]

powtórzę AnJę

ja tam się na tym nie znam

ale ten nadruk z nazwą szkoły, nazwiskiem itp oraz zdjecie to jak ja niby na laminat mam nanieść?

znaczy - ile urządzenie do tego bedzie kosztowało?
Marek Pleśniar02-10-2005 23:00:15   [#16]

raczej zamówisz to w wytwórni - tej co robi dowody i prawka

raczej wytwórnia zarobi około 1 000 000 zł

zagadka;-) ile kominów jest w domu gdzie mieszka szwagier prezesa zarządu tej firmy od laminatów;-)

zgredek02-10-2005 23:13:46   [#17]
jeden z pewnością - musi mu przecież jakoś sw. Mikołaj prezenty dostarczać
zgredek02-10-2005 23:26:04   [#18]

to z KN:

Art. 11a. 1. Dyrektor szkoły, na wniosek nauczyciela, wystawia nauczycielowi legitymację służbową.

2. Dyrektor szkoły może pobierać opłaty za wydanie legitymacji w wysokości nieprzekraczającej kosztów wytworzenia dokumentu.

3. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w drodze rozporządzenia, wzór oraz tryb wystawiania legitymacji służbowej, o której mowa w ust. 1, uwzględniając w szczególności potrzebę poświadczenia zatrudnienia na stanowisku nauczyciela, a także termin, w jakim dyrektor szkoły zobowiązany jest do wydania legitymacji.

AnJa03-10-2005 08:06:51   [#19]
hmm

u mnie w szkole legitymacje ma może 10 nauczycieli

co 2 -3 miesiące ktoś tam się zgłasza

i co? będę tak wysyłał zapotrzebowanie na te pojedyńcze sztuki i czekał na odbiór?

i to niby ma 2 zł kosztować?
słonko03-10-2005 10:36:55   [#20]

gdyby za "pomysł (dla pomysłu)"* pomysłodawca płacił z własnej kieszeni, oświata byłaby w niezłej kondycji finansowej

 

*analogia "sztuka dla sztuki"

AnJa03-10-2005 10:58:31   [#21]
nie, żebym uważał, że trzeba tak sformalizować, ale z Rozp.o dowodach osobistych:

§ 2. 1. Na podstawie przedłożonego wniosku organ gminy, przy użyciu środków informatycznych, sporządza formularz, będący drukiem ścisłego zarachowania, składający się z części A i B, z których każda posiada numer, nazwę organu wydającego dowód osobisty i jego identyfikator terytorialny.
2. W części A formularza zamieszcza się dane osobowe oraz zdjęcie wnioskodawcy, termin ważności dowodu osobistego oraz pieczęć wystawcy i podpis upoważnionej osoby sporządzającej formularz.
3. Wnioskodawca potwierdza zgodność danych osobowych, zawartych w części A formularza, własnoręcznym podpisem.
4. Dane osobowe zawarte w części A formularza oraz skanowaną fotografię i podpis wnioskodawcy organ gminy przekazuje do wytwórcy dowodu osobistego, podległego ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej, zwanego dalej "centrum personalizacji dokumentów", w drodze teletransmisji danych w formie dokumentu elektronicznego.
5.  W przypadku gdy przekazanie danych osobowych w formie określonej w ust. 4 nie jest możliwe z przyczyn technicznych, organ gminy przekazuje dane osobowe zawarte w części A formularza na nośniku magnetycznym do właściwego wojewody.

i o prawie jazdy:
§ 3. 1. Krajowe prawa jazdy wykonywane są przez producenta na blankietach, których wzór i opis określają przepisy w sprawie wzorów dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, na podstawie przekazanych przez organ w formie elektronicznej lub w przypadku gdy nie jest to możliwe z przyczyn technicznych - na nośniku magnetycznym pocztą specjalną:
1) danych zawartych we wniosku;
2) fotografii i podpisu wnioskodawcy.

z braku tego rodzaju uregulowań w kosultowanym dokumencie można domniemywac, że to szkoła będzie nanosiła dane i zdjęcie
zgredek03-10-2005 15:46:37   [#22]
czyli pytać trzeba

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]