Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Fundusz socjalny
strony: [ 1 ]
adam3130-09-2005 15:27:09   [#01]

W mojej szkole pracuje małżeństwo, które ma jedno dziecko. Zarówno mąż i żona zwrócili się do Komisji Socjalnej o dofinansowania wypoczynku dla siebie i dziecka. Fizycznie mają jedno dziecko a chcą dofinansowanie dla dwóch. Czy są jakiekolwiek przepisy, które to wyjaśniają?

Adam

zgredek30-09-2005 15:34:20   [#02]

nie, oni chcą otrzymać dwa dofinansowania na to samo dziecko

każdy z nich ma do tego prawo, bo jest pracownikiem szkoły

jak rozumiem regulamin przewiduje dofinansowanie do wypoczynku dziecka

AnJa30-09-2005 15:34:35   [#03]
wewnętrzne

u nas by dostali (tak samo jak paczki)- w sumie nie dzieciak wina, że rodzice oboje w tej samej szkole

gdyby w róznych -dostaliby przecież oboje

i tak dzieciak ma przerąbane - bo jeśli jest np. choinka zakładowa dla dzieciaków, to tylko raz ja ma, a inni podwójnie
zgredek30-09-2005 15:39:17   [#04]

AnJa - oni powinni dostać obydwoje, jeśli spełniają kryteria zawarte w regulaminie i są pieniądze

nie można zapisać, że należy się tylko jednemu z rodziców, bo będzie to sprzeczne z ustawą o zfśs, która określa, kto może z funduszu korzystać

AnJa30-09-2005 15:41:59   [#05]
a co ja niby napisałem???
zgredek30-09-2005 15:43:17   [#06]
wewnętrzne
zgredek30-09-2005 15:44:06   [#07]

i

u nas by dostali
violka01-10-2005 09:23:46   [#08]

powinni dostać

ale "ludzie som różne" - dlatego warto zapisać w regulaminie czarno na białym że się należy obu rodzicom  na takich samych zasadach

my mamy taki zapis:

 

§ 8

 

1.      Wszyscy uprawnieni do korzystania z Funduszu mają równe prawa w ubieganiu się o uzyskanie świadczenia zgodnie z regulaminem Funduszu.

§ 27

2. Każdy ze współmałżonków ma prawo do korzystania ze świadczeń Funduszu na takich samych zasadach jak inni pracownicy. Świadczneie pobierane na dzieci przysługuje niezależnie każdemu z małżonków.

AnJa01-10-2005 10:21:12   [#09]
przysługuje?

no to musisz dać

powinno być: może być przyznane
Gaba01-10-2005 12:23:12   [#10]

słusznie, AnJa i czujnie - mając takich zapis - dopuszczasz do powstania roszczeń, a ro są fundusze bezroszczeniowe.

My mamy nawet tak z kolega małzonkiem, ze on sobie zabiera swoje ze swojej firmy, a ja swoje ze swojej firmy. To jest raj można z dzien poszaleć.

OlkaRa04-10-2005 00:11:09   [#11]

Nie do końca jest to zgodne z ustawą o ZFŚS - fundusz dofinansowuje rodzinę, a nie pracownika - stąd nie bierze się pod uwagę tylko dochodu pracownika, ale uwzględnia się dochód całej rodziny (i w przeliczeniu na członka rodziny). Np. paczki przyznaje się dzieciom, a nie pracownikom. Dziecko rodziców pracujących razem ma prawo do jednego dofinansowania (i 1 paczki) z jednego funduszu socjalnego, chyba, że inne dzieci też są 2 razy obdarowywane.

Swoją drogą, na dzień dzisiejszy jest coraz więcej zakładów pracy, gdzie nie jest tworzony ZFŚS. I coraz mniej jest dzieci, którym wypoczynek czy paczki dofinansowują 2 zakłady pracy ( obu rodziców). Są,  i zawsze były,  też takie zakłady, które dofinansowują tylko na podstawie orginalnej faktury, bez jej zwrotu - to też wyklucza "podwójne" pieniądze na to samo.

Także kiedyś, gdy ZFŚŚ był w każdym zakładzie (bo wszystkie były "państwowe"), dofinansowanie na dziecko przysługiwało temu z rodziców, który pobierał na dziecko zasiłek rodzinny.

Podobna zasada obowiązywała kilka lat temu, gdy fundusz nie był w szkole, tylko w "mieście" lub w "gminie".

zgredek04-10-2005 08:35:22   [#12]

Olka - to ja Cię poproszę o pp

ustawa o zfśs określa osoby uprawnione do korzystania z funduszu i z pewnością nie ma tam rodziny

i jeśli o paczkę będzie starało się dziecko pracownika to masz rację

ale jeśli pracownik to nie masz racji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]