Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dyrek może ....
strony: [ 1 ]
Diter Kalla28-09-2005 20:28:39   [#01]
skontrolować zgodność zapisów tematów i tzw ścieżek edukacyjnych za zeszły rok szkolny, a o swoich uwagach poinformować nauczyciela. Bo usłyszałem, że prawo nie może działać wstecz i nie ma ku temu podstawy prawnej, a w realizacji planu nauczania autonomia jest!!??? Co sądzicie o  tej sytuacji -  mądrzejsi ode mnie ???
Zola28-09-2005 20:39:25   [#02]
myślę że moze choć bez przesady z terminami
jesli dyr sobie coś takiego założy to mógłby zrobić  kontrolę w czercu lub sierpniu i wyniki takiej operacji podać na radzie sierpniowej, no najpóźniej na początku wrzesnia
moze potrzebne mu to było do zaplanowania nadzoru na koleny rok, może było potrzebne do raportu a wyniki i zalecenia poszły dopiero koniec sierpnia lub wrzesień
aleksandra200428-09-2005 20:50:28   [#03]
A po co jeszcze wsteczna kontrola? Jeśli chcesz dołożyć nieszczęśnikowi to dokonuj kontroli na bieżąco to nauczysz porządku i systematyczności.
AnJa28-09-2005 20:51:08   [#04]
a co to ma wspólego z zasada nie działania prawa wstecz?

ja Cię Urząd Skarbowy kontroluje za 3 czy 5 lat wstecz to niby łamie prawo?

autonomia ( w ramach prawa) to inna rzecz  

nie wydaje mi się (prywatnie) aby na podstawie zapisów tematów dało sie cokolwiek stwierdzić poza ewentualnie stwierdzenie, że nauczyciel umie/nie umie formułować termaty
DYREK28-09-2005 21:02:16   [#05]

 Ma prawo kontrolować dokumentację zawsze. Nigdzie nie jest określony okres lub zakres kontroli. O tym decyduje dyrektor szkoły. Jeżeli stwierdza  błędy to powinień poinformować nauczyciela. I w ramach nadzoru, w bieżacym roku szkolnym,  "pomyśleć o nim cieplej".

syrenka28-09-2005 21:04:33   [#06]

pomyśleć o nim cieplej

Aż mi się cieplej zrobiło ;-)
Diter Kalla28-09-2005 22:48:14   [#07]
bez przesady z tą zimą czy latem, chodzi raczej o porządek - jakos nie moge się oprzeć wrażeniu, że im wyższy stopien awansu, tym większa tzw autonomia. To po co, jak jest wolność, pisać plany nauczania ??? A mi poprzedni dyrki wpajali, że plan musi być i basta !!! Ale jak coś zmienisz to nanieś stosowną do niego uwagę. I jakoś wszystko sie kupy trzymało !! Teraz wszystkie nie zapisane zmiany kwituje się modnym słowem AUTONOMIA ????
Diter Kalla28-09-2005 22:52:03   [#08]

AnJu

może to staromodne ale porównanie zapisów w dzienniku z planem nauczania daje obraz rzetelności zawodowej nauczyciela i jego podejścia do roboty i... skuteczności nauczania.
AnJa29-09-2005 00:16:44   [#09]
jasne

tyle, że Ty w #1 nic o planach nauczania i ich porównywaniu z zapisami nie wspomniałes

stąd moja wątpliwość
hania29-09-2005 14:34:58   [#10]

tak z ciekawości kiedyś....

zajrzałam do dziennika koleżanki ( a uczę też w tej klasie , więc "wpaść" w oko mogło) na zapis tematu godz. wych. Taki sam jak u mnie będzie za parę dni - bo pewien wspólny front założeniowy w równoległych klasach był....
widzę temat - ciekawy i tak mimochodem rzekło mi się : o, jaką ciekawą lekcję wychowawczą mieliście.....
a dzieci na to : No,  całą godzinę pani nadawała na nas, że się nie uczymy itp itd.........
( temat rzecz jasna nie dotyczył "nadawania":-))

no to teraz zacytuję ditera:
porównanie zapisów w dzienniku z planem nauczania daje obraz rzetelności zawodowej nauczyciela i jego podejścia do roboty i... skuteczności nauczania.

wobec tego co napisałam wyżej - wybacz diter, ale mi nic nie daje takie porównanie, prócz tego, że nauczyciel pilnuje, aby się zapisy w dzienniku zgadzały z zapisami w planie.....

co nie znaczy, że można wpisywać byle jak tematy.....np: "Oglądanie narządów stolarza" - jako temat wycieczki do zakładu stolarskiego
albo " Wykańczanie policjanta " - temat z plastyki ( dzieci kończyły pracę plastyczną....)
AnJa29-09-2005 14:56:57   [#11]
o -i tak wespół w zespół udowodnilismy Ci, dlaczego masz nic nie robić osiągając w efekcie to samo, co coś robiąc:-)
Diter Kalla29-09-2005 17:30:07   [#12]

Haniu

idąc Twoim tropem, można powiedzieć, że jakość pracy nauczycielstwa jest odwrotnie proporcjonalna do pracy np dekarza, który dachu dziurawego zostawić nie może ... -))) A tak na serio, strach pomyśleć, jak wygląda nauczanie, gdy wpisuje się co innego niż się robi !!! I nie zdziwię sie, że nauczycieli nie lubią, .... i KN chcą znieść, bo jak się nie wie co się robi, to sie robi źle. Ale mogę się mylić -)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]