Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozwiązanie umowy o pracę, pilne!
strony: [ 1 ]
atedanreb28-09-2005 12:54:41   [#01]
Od 01.09 zatrudniłam nauczycielkę do nauki j.angielskiego w gupach 6 latków na czas określony do 31.08.2006, jednak od pażdziernika rezygnuje ona z tych godzin, jaki artykuł rozwiązania umowy zastosować, umowa rozwiąże się na wniosek nauczycielki
Rycho28-09-2005 13:17:41   [#02]
czy w umowie była dopuszczona mozliwość wypowiedzenia umowy za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia? Jeśli tak, to na wniosek nauczyciela można po dwóch tygodniach rozwiązać taką umowę.
 
Można też rozwiązać umowę za porozumieniem stron.
 
Co do artykułów. Poniewaz KN nie reguluje tej problematyki (rozwiązywanie umów z nauczycielem zatrudnionym na czas określony) nalezyu stosować przepisy KP. W tym przypadku Art. 30. Ale trzeba pmiętać o warunku zapisanym w Art.33.
atedanreb28-09-2005 14:47:15   [#03]
Nie mogłam nic znaleźć w KN dlatego miałam problem, a teraz już wiem, dzięki!
Nionka28-09-2005 21:03:44   [#04]

Podobna sytuacja. N-l zatrudniony na czas określony - rok szkolny. Od 5 września do końca miesiąca na L-4. Teraz ten nauczyciel chce rozwiązać umowę o pracę, ale (przez własną głupotę) w umowie nie zapisałam paragrafu o tych dwóch tygodniach. Nie chcę żadnego "porozumienia stron", bo ... (tu mi się brzydkie słowo ciśnie)

1.Czy w tej sytuacji nauczyciela obowiązuje termin wypowiedzenia 1 miesiąc?

2.Czy mogę z nim rozwiązać umowę (na jego wniosek), jesli przebywa na L-4?

3.Czy należy mu się ekwiwalent za niewykorzystany urlop, skoro pracował tylko od 1.09.do 4.09., a potem był na zwolnieniu?

Nie miałam jeszcze takiej sytuacji i już zupełnie się pogubiłam.

Rycho28-09-2005 21:17:49   [#05]
1. w tej systuacji nie obowiązuje żaden okres wypowiedzenia. Jeśli go nie przewidziano, nie można w tym trybie rozwiązać umowy. Poza tym zgodnie z kodeksem dla umów na czas określony można przwidzieć tylko dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Tak więc pozostaje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.
I za urlop nic mu się nie należy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]