Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kiedy pensja na koncie?
strony: [ 1 ]
Agnieszka Gut28-09-2005 10:31:26   [#01]

 Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:

 1 października wypada w sobotę, którego października nauczyciel powinien "mieć" pensję na koncie?

Rycho28-09-2005 10:36:37   [#02]
3 X
hanabi28-09-2005 11:29:12   [#03]

według mnie

w sobotę:-) takie jest stanowisko PIP
Sylvi28-09-2005 11:35:34   [#04]
Jasne że w sobotę tylko nikt nie pomyślał że to ma związek z Zusami? U nas bedzie 3 X 2005
asper0128-09-2005 11:42:11   [#05]

Oj oj, temat jest trudny i ciężki do zrealizowania, przerabiany wielokrotnie. W takich sytuacjach mamy dwa wyjścia:

1) siedzimy cicho (modlimy się by nikt nie zarządał wypłaty "pierwszego" na koncie bo takowego powinna być wypłata i pracownika to nie obchodzi),

2) uzgadniamy sprawę z OP, by uwzględnili podwójne pieniądze na ZUS i US (musi być pismo z OP) i puszczamy wypłatę 30.09

Pozdrawiam!

Rycho28-09-2005 11:46:46   [#06]

proponuję

sięgnąć do prawa:
 
KN Art. 39
 
3. Wynagrodzenie wypłacane jest nauczycielowi miesięcznie z góry w pierwszym dniu miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłacane jest w dniu następnym.
asper0128-09-2005 12:04:37   [#07]

Rycho, niby to jest proste co pisze KN, ale sam widzisz, że PIP w tej kwesti wzoruje się KP a nasz OP też rozgrywał tak jak ja to opisałem po interwencjach nauczycieli... A ja rozmawiałem kiedyś osobiście z radcą prawnym i również twierdził, że powinny być dzień wcześniej (nie docierało do niego to, że jest wtedy problem z ZUS). I bądź tu mądry ;/

Rycho28-09-2005 12:58:44   [#08]
nie rozumiem co OP ma do tego kiedy wynagrodzenia m się wypłacić.
 
Zgodnie z przepisami odpowiedzialność za to jest po stronie dyrektora. Nawet jeśli obsługę finansową prowadzi mu jednostka zewnętrzna.
 
PIP też nie może w tej sprawie powoływac się na KP bo dla nauczycieli reguluje to KN. I to na tyle wyraźnie moim zdaniem, ze nie ma powodu do jakichkolwiek dodatkowych interpretacji. Nauczyciele biorą wynagrodzenie "z góry" więc takie uregulowanie jest moim zdaniem uzasadnione.
asper0128-09-2005 13:23:32   [#09]

No wiesz, z tymi OP to lekko przesadziłeś, bo oni akurat to mają najwięcej wspólnego, bo przecie oni nam kasę dają na konto więc musieliby przelać mi wcześniej środki :D

Ale spokojnie Rycho, my sobie możeby tu tylko porozmawiać a na PIPy i inne gady to i tak nie ma rady :D

Pozdrawiam!

Rycho28-09-2005 13:35:04   [#10]
nie bardzo widzę gdzie przesadziłem z tym OP. Owszem oni kasę dają, ale za to by wynagrodzenia były wypłacone w przepisowym terminie odpowiada dyrektor, nie OP.
Bo nauczyciel ma umowę o pracę podpisaną z dyrektorem, nie z OP. I ewentualne roszczenia będzie miał do dyrektora, nie do OP. I nie musi go interesować, że to OP daje dyrektorowi pieniadze. Dyrektor ma tak zrobić, by były na czas.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]