Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przygotowanie lokalu wyborczego
strony: [ 1 ]
Sylvi27-09-2005 11:30:50   [#01]

Dzień dobry wszystkim.

Mam problem. Czy potrafi mnie ktoś oświecić jakim podatkiem Vat powinnam obciążyć Urząd Miasta za udostępnienie i przygotowanie lokalu na wybory . Nadmieniam lokal mieścił się w mojej Szkole Podstawowej.

Rycho27-09-2005 13:22:08   [#02]
a budynek szkoły jest czyj?
Janusz z W27-09-2005 13:42:52   [#03]

Ty nie wynajmowałaś tego lokalu dla miasta

Rycho ma rację. Lokal jest własnością miasta. Dlatego też nie sporządzasz faktury, a jedynie notę obciążeniową. Nie naliczasz żadnego Vatu w tym przypadku. OP finansuje Twoją szkołę. Nieprawdaż? ;-)
Sylvi27-09-2005 14:04:43   [#04]
Wiecie co. Właśnie wróciłam z Urzędu Skarbowego i tak na przyszłość dla wszystkich !!!! Jestem vatowcem więc wystawiam f-rę Vat z treścią: za przygotowanie lokalu wyborczego i opodatkowane 22 %. Pamiętajcie o tym jak ktoś bedzie miał taką syt.
Janusz z W27-09-2005 17:24:14   [#05]

Czy US kiedykolwiek wzbraniał się przed podatkiem? ;-)

Zastanów się: miasto jest właścicielem nieruchomości. Ma prawo do narzucenia Ci woli co do wykorzystania pomieszczeń szkoły. Oczywiście w RAMACH OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. Urząd ma obowiązek przygotować lokale wyborcze. Jeśli zrobi to wynajmując pomieszczenia od właściciela, to oczywiście zapłaci jak za wynajem pomieszczeń. Ale jeśli chodzi tu o mienie miasta... Mam poważne wątpliwości. Zastanawiam się nad sytuacją tego rodzaju: miasto do budynków jednej szkoły "dokwaterowuje" do czasu ostatecznej likwidacji inną szkołę. Załóżmy np., że do podstawówki dołącza  gimnazjum. I co? Fakturka ze szkoły dla szkoły? I Vacik? Tylko nie pisz mi nic o zwolnieniach z Vatu. Wynajem pomieszczeń jest oVatowany, usługa oświatowa - nie. Przedstaw mi, proszę, argumentację US. Ogromnie jestem ciekaw...
Janusz z W27-09-2005 17:43:35   [#06]

Czy US kiedykolwiek wzbraniał się przed podatkiem? ;-)

I jeszcze jedno: czy Urząd Miasta otrzymując od budżetu dodatkowe środki na przygotowanie wyborów wystawiał fakturę dla PKW???
Sylvi28-09-2005 08:10:40   [#07]

Wszystko pięknie mówisz: to oczywiste i zrozumiałe. Jest jeden szczegół. UM nie wynajmował od nas pomieszczenia. Na f-rze będzie zupełnie inna treść: przygotowanie lokalu(czyli zapłacą nam nie za lokal ale za jego zorganizowanie i obsługę) a to jest zasadnicza różnica.  Zwolnienia z opodatkowania też nie ma bo to nie jest usługa między zakładami budżetowymi. UM jest jednostką samorządową a tylko my zakładem budżetowym. Jak by nie patrzeć f-rę wystawić należy i podatek 22 % odprowadzić do US.

Tak to wszystko wygląda.

AnJa28-09-2005 08:32:44   [#08]
a o czym Wy mówicie???

ja(jednostka powiatowa) dostałem polecenie z miasta coby przygotować lokal, zapewnić komputer z łączem, drukarke z tonerem i papierem

oczywiście takze portier i takie tam
Sylvi28-09-2005 08:51:50   [#09]
No właśnie my tak samo, tyle że Miasto nam chce za to wszystko zapłacić bo dziewczyny z obsługi troche się narobiły.
Jasiu28-09-2005 09:02:13   [#10]
sprawę załatwia się w taki sposób: dyrektor w porozumieniu z UM wyznacza jedną osobę, z którą UM zawiera umowę zlecenie na przygotowanie i obsługę lokalu wyborczego - i to ta osoba odprowadza wszelkie wymagane składki i podatki. Pieniądze są przeznaczone z PKW na organizację lokali wyborczych. Nie może natomiast tych pieniędzy spożytkować dyrektor na zakupy.
Wertykal28-09-2005 09:33:27   [#11]

Mam już dość tej hipokryzji.

Co innego pisać, co innego robić.

Niech w końcu uchwalą takie prawo zeby człowiek nie musiał kombinować jak zapłacić człowiekowi, który przychodzi do pracy w dzień wolny (święto zresztą) albo facetowi, który się po godzinach napracuje przy zbijaniu kabin, noszeniu urn i "takich tam gupot".

Marek

Martuś28-09-2005 22:35:17   [#12]
U nas za przygotowanie lokalu odpowiedzialny jest dyrektor szkoły, ale jest również członkiem komisji. Dyr. razem z członkami komisji przygotowuje lokal.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]