Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wolny dzień jednorazowo
strony: [ 1 ]
marqs26-09-2005 21:24:04   [#01]

Szanowni Dyrektorzy podpowiedzcie mi proszę. Znajomy nauczyciel baaardzo młody stażem pyta mnie czy istnieje możliwość otrzymania oficjalnie dnia wolnego od pracy na załatwienie pilnych spraw osobistych. Czyli nieobecność usprawiedliwiona bez względu na to czy płatna czy też nie. Nie potrafię mu odpowiedzieć więc zwracam się do Was o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za ew. odpowiedzi.

Marek.

AnJa26-09-2005 21:27:26   [#02]
moim zdani bezpłatny zawsze dać można - jesli naprawdę musi

ale jakoś nie bardzo wierzę, że musi i yo akurat w godzinach pracy

strasznie łatwo młodzi sie do tego, że muszą więc mają  przyzwyczajają

starsi są już przyzwyczajeni
Jersz26-09-2005 21:38:41   [#03]
No starsi mają jeszcze inne możliwości - np. opieka nad dzieckiem zdrowym lub dzień opieki nad chorym. Taki młody dzieci nie posiada i często odkłada to długo. No i nie ma tej sposobności ;-)
marqs26-09-2005 21:42:20   [#04]

do AnJa

Dziękuję za szybką odpowiedź. Na uwagę (słuszną uważam - "...jesli naprawdę musi") odpowiadam, że naprawdę musi i chce to załatwić w sposób jak najbardziej legalny.

P.S. 30 km dojazd do szkoły + 7 godzin dydaktycznych w tym dniu + pilna sprawa do załatwienia bez możliwości zmiany terminu (tzw. dni urzędowania).

Pozdrawiam.

Marek.

AnJa26-09-2005 21:50:26   [#05]
zdarzało mi się zwalniać nielegalnie i chodzić samemu na takiego potrzebującego wyjazdu godziny

no, ale ja też jeszcze młody właściwie
Marek Pleśniar26-09-2005 22:20:46   [#06]

urlop bezpłatny byłby najuczciwszy

pracownik ma czego chciał a pracodawca nie psuje kadry:-)

Ganges26-09-2005 22:29:06   [#07]
Nie wiem czy to funkcjonuje w innych szkołach, ale u mnie zdarzają się "zastępstwa koleżeńskie" Umawiam się z koleżankami , które mają okienka , składam na piśmie do dyrekcji kto kiedy mnie zastąpi i kiedy , w jakich godzinach odpracuję. Dyrekcja na ogół się zgadzaj jeśli sprawa gardłowa.
Marek Pleśniar26-09-2005 23:32:17   [#08]

jak sto już razy, i nie tylko ja, zdecydowanie potępiam tę nieprawną praktykę;-)

jak młody n-l - tylko bezpłatny

bo się rozbisurmani

rozumiem że "starzy" kombinują ale czemu uczyć tego nauczycielskiego folkloru nowych?

jurkoz27-09-2005 19:33:40   [#09]
Bezwzględnie bezpłatny urlop, przecież nie będzie pracował. Koleżeńskie dawniej funkcjonowały, ale lawinowo rosła ich liczba, a jak trudno było zatrzymać tę lawinę...
Marek Pleśniar27-09-2005 19:49:44   [#10]
zgadza się

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]