Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel radny
strony: [ 1 ]
Joanna26-09-2005 12:17:47   [#01]

Nauczyciel radny miał sesję- czy w tym dniu płatny czy bezpłatny urlop?

urzędniczka26-09-2005 14:56:33   [#02]
Nie urlop a usprawiedliwiona nieobecność w pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia (radny dostaje dietę, która między innymi pokrywa utracony w związku z pełnieniem funkcji zarobek). Podstawa prawna: art.25 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym (radny gminy) lub art.22 ust.1 ustawy o samorządzie powiatowym (radny powiatowy).
miriamm926-09-2005 17:05:33   [#03]

urzędniczko

rzeczowo pytam-jak jest w praktyce? Ja widzę, że wynagrodzenie z 2 źródeł i ktoś to kontroluje?
Powiedz, jak prawnie wygląda sytuacja burmistrza, ktory uczy na 1/2 w gimnazjum w ramach czasu pracy w urzędzie.
kasiek26-09-2005 19:27:03   [#04]

dobre:-)))

może burmistrz też na pół etatu ;-))
Jacek W26-09-2005 19:43:26   [#05]
Raczej będzie twierdził, że jako burmistrz ma nienormowany czas pracy - znam takie tłumaczenia z bliskich obserwacji. I nie jestem pewien, czy w sensie prawnym jest się czego czepić.
Gaba26-09-2005 21:06:56   [#06]

zaczynam powarkiwać

na pewną nieprzytomna nauczycielkę, która ma bałagan w papierach. Okazuje sie, musi jeździć do swojego OP (dość daleko) i prostować liczne knoty prawne.

Jestem mocno zdegutsowana tymi jazdami, bo mnie to rybka - nie mam za bardzo cohoty tej pani zwalniać, raz jej poszłam na rękę, ale jej nie chcę płacić za frico, bo niby dlaczego ktos zawalił i zawalał, a nasza szkoła musi teraz te panią zwalniać.

 - czy musze jej dawać nieobecnośc usprawiedliwoną, czy może cos innego zaproponować?

AnJa26-09-2005 21:14:28   [#07]
sprawdź w KP - cos tam jest o dniach wolnych w przypdku zmiany miejsca pracy - na jej poszukiwanie czy coś podobnego

choć tutaj raczej tych zapisów sie nie stosuje - wszak ona już pracuje

prostuje sie knoty najłatwiej drogą korespondencyjną

jeśli nie musisz - nic nie proponuj - urlopy są także do prostowania
Gaba26-09-2005 21:17:11   [#08]
zwłaszcza bezpłatne!
AnJa26-09-2005 21:18:36   [#09]
nie lubię w szkole urlopów bezpłatnych
urzędniczka27-09-2005 14:12:57   [#10]
Podejmując temat burmistrza pracującego w szkole, to poprawność takiego zatrudnienia powinien sprawdzić PIP. Jest co prawda art. 142 KP, który mówi,że na pisemny wniosek pracownika pracodawca może ustalić indywidualny rozkład jego czasu pracy, ale z drugiej strony mamy art. 1514 KP który wyklucza prawo do wynagrodzenia za czas pracy pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zrealizowany poza normalnymi godzinami pracy. Tak więc wątpliwe dla mnie jest by burmistrz mógł pracować równolegle w innym miejscu, usprawiedliwiając ten fakt "pracą po godzinach". Czas pracy zarządzającego nie podlega ewidencji. Jego czas pracy może przekraczać 40 godzin tygodniowo, ale na pewno nie może być krótszy.
miriamm927-09-2005 17:29:25   [#11]

Urzędniczka

dziękuję, jak zwykle kompetencja.
Proszę odnieś się ze swej praktyki do sytuacji, która lubi być podnoszona- dyrektorem szkoły podst. z terenu gminy jest żona pana wójta. Coś krótko o tym, b. proszę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]