Forum OSKKO - wątek

TEMAT: samorządowa obsługa
strony: [ 1 ]
majra26-09-2005 09:36:46   [#01]

Witam!

Może ominęłam ten wątek, a może jeszcze nie było. Czy robiliście już przeliczenia wynagrodzenia na punkty obsłudze. Do tej pory musiałam się uporać z wieloma rzeczami i dopiero teraz nabieram oddechu.

jocar26-09-2005 12:04:30   [#02]

punkty

czy nabierasz oddechu po przeliczaniu płac na punkty, czy już temat zrealizowałaś?
urzędniczka26-09-2005 15:05:36   [#03]
Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że przeliczasz wynagrodzenie na punkty, ale pamietaj, że tabela punktowa zamieszczona w rozporządzeniu służy pracodawcy jedynie do zredagowania tabeli wynagrodzeń zasadniczych dla poszczególnych kategorii zaszweregowania (§ 3 ust. 3 rozp.). Pracownik nie dostaje w angażu ilości punktów lecz konkretną kwotę wynagrodzenia zasadniczego. Wprowadzenie punktów do umowy może być przyczyną nieporozumień, mogących doprowadzić do sytuacji, w której po zmianie wartości punktu na wyższą, pracownik będzie domagał się przeliczenia jego wynagrodzenia przez nową, wyższą wartość punktu, a  to pociągnie za sobą podwyżkę, na którą pracodawcy nie stać.
Basik26-09-2005 15:34:52   [#04]
jesli tego jeszcze nie robiłas, to nie wiem, czy poprzez forum zdołasz rzecz opanować.
miriamm926-09-2005 16:47:55   [#05]

Urzędniczka

b. podobają mi sie Twoje porady- rzeczowo, bez emocji i samo sedno.
majra27-09-2005 10:13:16   [#06]

opanowałam...

Co do opanowania jak się nie ma sekretarki to przez miesiąc wrzesień  pełni się jej rolę, a potem może czasami się jest dyrektorem.

Tyle z wypowiedzi Waszych to i ja wiem. To logiczne, że na umowie nie będę wpisywać i punktoweać sprzątaczki. Oczekiwałam może wyjaśnień w kwestii formy i samej procedury tego dokumentu. W każdym razie dzięki za odzew.

urzędniczka27-09-2005 13:52:50   [#07]

To jest bardzo logiczne, ale znam  przypadki sporu pomiędzy pracownikami a pracodawcą właśnie na tle punktów zawartych w umowie.

Szczegółową procedurę ustalono w rozporządzeniu wykonawczym do ustawy o pracownikach samorządowych. I tak:

1. rada gminy określa wysokość najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania-  (uchwała rady gminy)

2. Pracodawca w porozumieniu z radą gminy ustala wartość jednego punktu w złotych, stosownie do możliwości finansowych - (zarządzenie dyrektora + uchwała rady gminy)

3. Pracodawca sporządza tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego. Miesięczne stawki wynagrodzenia zasadniczego ustala się jako sumę najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania oraz iloczynu liczby punktów ustalonych dla poszczególnych kategorii w tabeli punktowej i wartości jednego punktu w złotych - (zarządzenie dyrektora)

4. W tak utworzonej tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracodawca może dodatkowo podwyższyć lu obniżyć ustaloną stawkę nie więcej jednak niż o 10%.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]