Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ubezpieczenie uczniów
strony: [ 1 ]
Wojciech 825-09-2005 14:43:00   [#01]
Poradźcie, proszę.Mała liczba uczniów(gimnazjum) wpłaciła na ubezpieczenie , co powinienem i mogę zrobić.Z góry dziękuję.
Nassssy25-09-2005 15:40:44   [#02]
Najbezpieczniej uzyskać pisemne potwierdzenie od rodziców, że nie będą korzystać ze szkolnego ubezpieczenia, i zadbać aby wszyscy nauczyciele wykupili dobre OC.
syrenka25-09-2005 16:49:00   [#03]

Ubezpieczenie w szkole nie jest dla rodziców obowiązkowe.

Uczniów nieubezpieczonych nie wolno tylko zabrać na wycieczkę, poza tym żadne konsekwencje prawne szkole nie grożą. OC dla nauczycieli niepotrzebne, pisemne potwierdzenia od rodziców, że nie będą korzystać, też nie.

Nassssy25-09-2005 17:04:06   [#04]

Wiele rzeczy w szkole jest niepotrzebnych, ale ... ja zbieram oswiadczenia rodziców bo trafiła mi sie sytuacja, że rodzic dał dziecku pieniądze na ubezpieczenie ale dziecko wydało na cole, a gdy zdarzył sie wypadek zaczęły sie pretensje i korowody (tym razem bez TVN)

A OC warto mieć bo rodzic bez ubezpieczenia moze poszukać odszkodowania na drodze powództwa cywilnego wobec opiekuna.

Ale masz racje, o płetwonoga, to wszystko jest nieobowiazkowe.

Gaba25-09-2005 17:25:53   [#05]

nasssy - to prawda - ubepieczenie jest jest obowiązkowe, czy niepotrzebne - bardzo bym uważała z lansowaniem takiego pohlądu. Korowody są dopiero wtedy, gdy się cos stanie.

My mamy nieco inaczej - mamy bardzo wiele podań od uświedomionych rodziców, by objąć ich dzieci ubezpieczeniem, ale oni nie będa płacić. spada to więc na moje sumienie - ubepieczyć lub nie. Zadzryło się, że nauczyciele w naszej szkole składali się na 5 ubepieczeń uczniów. Tak było naprawdę - powiadomiłam o tym radę rodziców. Byli zdumieni. Myślę, że jest to obszar do przedyskutowania z rodzicami, to takiego dogłębnego wgryzienia się. dyrektor musi byc czysty, a rodzic świdomy, co się dzieje - a najwazniejsze w tym dziecko - zabezpieczone na wypadek wypadku.

syrenka25-09-2005 18:18:58   [#06]
Odszkodowanie za brak nieobowiązkowego ubezpieczenia?
Nassssy25-09-2005 19:12:53   [#07]
Jesli rodzice dostaną odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego, raczej już nie szukają dodatkowo mozliwości uzyskania odszkodowania z powództwa cywilnego bo szkoła nie zapewniała nalezytej opieki. A mogą zrobić to zawsze. Z jakim skutkiem to już inna sprawa.
Nassssy25-09-2005 19:13:28   [#08]

gaba

cztery x es !!!
Gaba25-09-2005 19:15:02   [#09]

takie coś znalazłam -

Eksperci z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy alarmują: szkoła jest najbardziej
niebezpiecznym środowiskiem dla dzieci. Aż 26% wszystkich wypadków z ich
udziałem zdarza się właśnie na przerwach i podczas lekcji. W 2004 roku wypadkom
na terenie placówek oświatowych uległo 150 tysięcy uczniów, z czego 1248 zostało
na zawsze kalekami, a 88 nie przeżyło.

Te statystyki są wstrząsające, pisze gazeta, która podaje, że w górnictwie na
1000 zatrudnionych zdarza się 17 wypadków rocznie, w transporcie - osiem.
Tymczasem w oświacie na 1000 dzieci przypada aż 21 wypadków.
Marek Pleśniar25-09-2005 19:26:37   [#10]

jest prosty spoób na to - zlikwidować szkołę, która i tak jest bez sensu;-)

skumulowanie wszystkich dzieci z okolicy w jednym miejscu niby czym ma zaowocować? ciszą, spokojem i bezpieczeństwem?

--------------

tak Amerykanie kiedyś zbadali i odkryli iż mężczyźni, któzy się golą są bardziej zadowoleni z życia;-)

nie zbadali już za to, że wszyscy faceci co się golą - to ci bogatsi;-)

Gaba25-09-2005 19:48:38   [#11]

aleś podpowiedział panom prezydentom!

Przecież nikt nie wpadnie na to, żeby wspomoc profesjonalnie nauczycieli - pojawi się zaraz tryb nakazowy, instruktażowy, związany z tzw. funkcją magiczną języka (niech się poprawi od zaraz bezpieczeństwo w szkołach)...

- ;-)

Arwena25-09-2005 20:58:07   [#12]
Rozdadzą nam po kałasznikowie?
SławekL25-09-2005 21:35:54   [#13]
znaczy jak sie golę, to jestem bogaty?
AnJa26-09-2005 07:24:18   [#14]
nie jestem bogaty

a gdyby się golił byłbym jeszcze mnie bogaty

kosmetyki i przyrządy okołogoleniowe kosztują

chociaż...

jakby mi wypadły włosy i zeby stałbym się bogatszy

bo te kosmetyki tez kosztują

a jakbym schudł to jeszcze lepiej

bo, pomijaąc wydatki na jedzenie, mydła i inne takie zużywają się tez w tempie proporcjonalnym do utrzymywanej przy ich użyciu powierzchni

czyli: jakbym schudł, stracił zeby i włosy byc może byłbym bogaty

może nawet tak bogaty, że mógłbym się zaczac golic?

czyli wreszcie byłbym zadowolony????
Gaba26-09-2005 08:17:38   [#15]
kiedy tłumaczy się te piosenkę Tevie Mleczarza, to jakos inaczej idzie... if I were a rich man... - przygotowujesz wystęny na DEN?
AnJa26-09-2005 08:24:43   [#16]
nie

a dlaczego miałby niby przygotowywać?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]