Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek za trudne warunki
strony: [ 1 ]
geru22-09-2005 00:23:04   [#01]
U mnie w gminie - we wszystkich szkołach nie był wypłacany dodatek za trudne warunki w tamtym roku - 2004-. Od tego roku 2005- jest wypłacany. Nauczyciele dowiedzieli się, że powinien, zgodnie z uchwałą miejską. Czy należą im sie wyrównania i jeśli tak to jak to zrobić?
AnJa22-09-2005 00:27:04   [#02]
nie wiem dlaczego nie był wypłacany

może np. w reegulaminie go nie było? (choc powinien)

od 2005 r wprowadzono w OP nowe regulaminy - stąd wypłacanie

na wyrównanie raczej bym nie liczył - chyba, że poprzez sąd pracy
geru23-09-2005 23:37:22   [#03]
Był w regulaminie dodatek za trudne warunki, ale nie był płacony.N-ele upominają się, nie tylko w mojej szkole o te wyrównanie. Czy przy zgodzie ewentualnej burmistrza można wyrównać?
urzędniczka27-09-2005 09:19:49   [#04]
 Jeżeli nauczyciele pracowali w trudnych warunkach to należy im się wypłata dodatku z tego tytułu, nie rozumiem zatem dlaczego go nie wypłacano. Z roszczeniami ze stosunku pracy pracownik może występować do 3 lat od dnia ich powstania (KP). Każdy sąd przyzna im rację. Nauczyciele powinni zwrócić się do dyrektora na piśmie o wypłatę zaległej kwoty dodatku, ale podejrzewam, że dyrektor po prostu nie ma w budżecie pieniędzy na ich wypłatę, ponadto  dyrektor musi uważać aby nie przekroczyć planu wydatków i nie popaść w kłopoty czyli przekroczenie dyscypliny budżetowej. Radzę aby dyrektor wystąpił do rady gminy o zwiąkszenie planu finansowego o konkretną kwotę brakującą do wypłaty roszczeń nauczycieli, dołączając pisemne wystąpienia nauczycieli. Jeżeli rada nie przyzna dodatkowych środków to nauczycielom zostaje droga sądowa. Niestety to dyrektor jako pracodawca będzie stroną pozwaną.
gause728-09-2005 01:50:48   [#05]

Należy złożyć pismo odpowiednie do PIP, która to nakaże wypłacenie zaległego dodatku zgodnie z literą prawa, bo organ  działa na zasadzie  contra lege. Powodzenia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]