Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Macierzyński na świadectwie pracy
strony: [ 1 ]
bratek21-09-2005 21:19:09   [#01]
Właśnie odebrałam świadectwo pracy (w związku z przeniesieniem do innej placówki) i są tam wyszczególnione wszystkie dni nieobecności- poza macierzyńskim. Czy powinien tam być ujęty?
rzewa21-09-2005 22:07:56   [#02]

Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, Nr 64, poz. 593 i Nr 99, poz. 1001)
art 6 ust 1 Okresami składkowymi są następujące okresy:
[...]
pkt 7) pobierania zasiłku macierzyńskiego,

art. 32. ust. 1a. Przy ustalaniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze nie uwzględnia się:
1) okresów niewykonywania pracy, za które pracownik otrzymał po dniu 14 listopada 1991 r. wynagrodzenie lub świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,

Czyli nie należy tego okresu wykazywac w p. 4. 10) świadectwa pracy, bo jest to okres składkowy, ale

powinien on być umieszczony w p. 4.8) świadectwa, jako okres wyłączony z pracy w szczególnym charakterze, o ile urlop macierzyński wypadł po dniu 14 listopada 1991 r. Bo jeśli miał miejsce wcześniej, to się go tu nie uwzględnia.

bratek21-09-2005 22:23:58   [#03]
Dziękuję!:)))
zdunia22-09-2005 13:21:36   [#04]

 rzewa, ciagle chętnie czytam wszystkie Twoje rady, bo widzę że masz wszystko w małym palcu, ale z urlopem macierzyńskim mam watpliwości

ja w punkcie 4.10 nie umieszczam macierzyńskiego, a jako okresy świadczeń w razie macierzyństwa traktuje zwolnienia lekarskie - opiekę nad chorym dzieckiem, ewentualnei zwolnienia do opieki nad dzieckiem zdrowym,

ale wcale nie jestem pewna, tylko wcześniej nikt nie zasiał we mnie ziarna wątpliwości

Kajka22-09-2005 14:19:21   [#05]
a wcześniejsze świadectwa pracy, czy powinien być gdzieś odnotowany macierzyński jeśli stosunek pracy ulegał rozwiązaniu z racji zakończenia czasu na jaki był zawarty w trakcie trwania tegoż urlopu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]