Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZUS !!!
strony: [ 1 ]
manek20-09-2005 20:39:34   [#01]
 Proszę o radę w następującej sprawie. Nauczyciela z dniem 31.08.2005 została zwolniona z art.20. Ostatnie 15 lat pracowała w bibliotece szkolnej na stanowisku nauczyciela bibliotekarza. Wcześniej w bibliotece pedagogicznej lata 1983-1990 ( zatrudnienie z KN, mianowanie, świdectwo pracy potwierdzające pracę w szczególnym charakterze). W sumie ponad 30 lat pracy i ponad 20 " przy tablicy". ZUS odmówił przyznania emerytury twierdząc, że praca wbibliotece pedagogicznej w okresie 1983-1990 nie jest w świetle przepisów pracą wszczególnym charakterze. Co dalej, Sąd? Proszę o pomoc!
layola20-09-2005 23:25:37   [#02]
musisz poszukać przepisów, które mówią jakie zawody, stanowiska i w jakich okresach zaliczały się do pracy w szczególnym charakterze. Ja nie pamiętam dokładnie, a jest dość późno żeby szukać:) ale wiem , że jest to rozporządzenie MPiPS. Wejdź na stronę Sejmu, kliknij w ikonkę Prawo i sprawdź w wyszukiwarce. Albo poczekaj do jutra, sprawdzę w pracy i odpiszę po południu:)
asper0120-09-2005 23:27:57   [#03]
Nie chcę straszyć, ale kiedyś była taka sytuacja (chyba nawet na tym forum) i z tego co pamiętam to ciężko będzie tu wygrać z ZUS :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]