Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwo pracy
strony: [ 1 ]
Monika Koch20-09-2005 15:12:32   [#01]
nauczyciel pracował u nas na część etatu przez kilka lat z rzędu.Dodam że była to dla niego praca dodatkowa, bo pełen etat miał w szkole w innym mieście. Umowy otrzymywał na rok. Po tym czasie miał zawieraną nową umowę znów na cz. określony. Zauważyłam że na te umowy nie otrzymał nigdy świadectwa pracy. Nikt nie zadbał o to by mu je wypisać. Muszę to skorygować to niedopatrzenie. Czy można wypisać jedno świadectwo na te lata gdzie był ciąg zatrudnienia? czy też muszę do każdej umowy osobne świadectwo pisać?
Pozdrawiam
malmar1520-09-2005 17:33:29   [#02]

Jeżeli nie było dnia przerwy w zatrudnieniu, to jest to dopuszczalne (ponowne nawiązanie stosunku pracy w tym samym zakładzie). Jeżeli zakończył pracę, to powinnaś mu wystawić świadectwo uwzględniając wszystkie okresy zatrudnienia oraz wymiar czasu dla każdego okresu. :)

Pozdrawiam

Ganges20-09-2005 18:56:48   [#03]
Pracę rozpoczęłam w zespole szkół specjalnych i tamże pracowałam 3 lata po czym klasy szkoły "życia przeniesiono" do innego zespołu szkół . Po dwóch latach dzięki staraniom kadry i rodziców utworzono samodzielną szkołę z odpowiednimi warunkami do pracy z dziećmi głębiej upośledzonymi i znów poszłam za dziećmi. W ciągu 20 lat zmieniałam więc 3 krotnie (zawsze za porozumieniem stron)pracodawców chociaż rozliczenia finansowe i całą moją dokumentację ekonomiczną dzierży ten san ZJB. Nikt nigdy nie dał mi świadectwa pracy. Czy powinnam się dopominać u byłych pracodawców? czy 17 lat od przeniesienia znajdą moje papiery?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]