Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mierzenie
strony: [ 1 ]
bomis19-09-2005 22:35:23   [#01]

Jestem po zewn.mierzeniu jakości. Dostałam raport, zapoznałam RP. W ciągu 30 dni mam wysłać do KO od[powiedź. Co mam napisać?

Uwagi to drobne "pierdoły" (zaangażować rodziców w planowanie, dopracować wszj, .....) . Na posiedzeniu RP opracowaliśmy plan poprawy w obszarach w których jest "mniej dobrze". Co ja mam napisać Kuratorium?

Marek Pleśniar19-09-2005 22:45:27   [#02]

ZALECENIA? po raporcie?

oni myślą że to jest mierzenie? uprzedzili Cię że przychodzą na zewnętrzne mierzenie?

skoro piszesz im że u Ciebie jest tak a tak

i oni Ci to samo odpisują

widzimy Tuworzyszu że u Wos tak a tak i sie poprawta, to co?

Ty sam tego nie wiesz?

przecież im to kurde pisałeś?

w tym raporcie;-)

--------------------

napisz że postanawiacie: "zaangażować rodziców w planowanie, dopracować wszj, ....."

;-)

czyli to czego chcą

skoro muszą;-)

zgredek19-09-2005 22:47:37   [#03]
lepiej bym tego nie napisała;-)))))))))))
bomis19-09-2005 22:49:12   [#04]

Marku

Mierzenie robiło mi Kuratorium, było ono zaplanowane i przeprowadzone na koniec tamtego roku.
Marek Pleśniar19-09-2005 22:52:01   [#05]
to czemu Ci je robią znów??
stan20-09-2005 08:36:03   [#06]
Tu chyba chodzi o to, że wszystkie zalecenia zostały lub zostaną zrealizowane w terminie.
Tak napisałem kiedyś. W sumie pięć zdań. Co było dalej pisał nie będę ...
beera20-09-2005 09:08:01   [#07]

marek

to chodzi o raport po zewnetrznym mierzeniu- troche cos innego.

Bomis- pierwszy raz spotykam się z praktyka " odpisywania na raporty"

Owszem w UoSO jest zapisane to:

4. Nauczyciele, o których mowa w art. 35 ust. 5, mogą wydawać dyrektorom szkół i placówek doraźne zalecenia oraz zgłaszać uwagi i wnioski wynikające z przeprowadzonych czynności.

5. Dyrektor szkoły lub placówki w ciągu 7 dni od otrzymania zaleceń, uwag i wniosków, o których mowa w ust. 4, może zgłosić wobec nich zastrzeżenia do organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

6. W przypadku nieuwzględnienia zastrzeżeń przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły lub placówki jest obowiązany powiadomić ten organ o realizacji zaleceń, uwag i wniosków w terminie 30 dni.

7. W razie stwierdzenia istotnych uchybień w działalności szkoły lub placówki, organ sprawujący nadzór pedagogiczny niezależnie od środków, o których mowa w ust. 4, zawiadamia o stwierdzonych uchybieniach organ prowadzący szkołę lub placówkę.

8. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny może wydawać organowi prowadzącemu szkołę lub placówkę zalecenia wynikające z czynności nadzoru. Przepisy ust. 5 i 6 stosuje się odpowiednio.

i jeszcze to:

2. W przypadku stwierdzenia niedostatecznych efektów kształcenia lub wychowania w szkole lub placówce organ sprawujący nadzór pedagogiczny poleca dyrektorowi szkoły lub placówki opracowanie, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania. Wdrożenie programu następuje w terminach określonych w harmonogramie, zaakceptowanych przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Program musi uwzględnić uwagi i wnioski zgłoszone przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny.

2a. Jeżeli dyrektor szkoły lub placówki nie usunie w wyznaczonym terminie uchybień, o których mowa w ust. 1, nie opracuje lub nie wdroży w określonych w harmonogramie terminach programu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania albo nie uwzględni w tym programie zgłoszonych uwag i wniosków, organ sprawujący nadzór pedagogiczny występuje do organu prowadzącego szkołę lub placówkę z wnioskiem o odwołanie dyrektora szkoły lub placówki z końcem albo w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia. Wniosek złożony w tej sprawie przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny jest wiążący dla organu prowadzącego szkołę lub placówkę.

Marek Pleśniar20-09-2005 09:38:23   [#08]

odszczek oficjalny

aaa

no tak, gapiszon ja

ok

======================

moje pohukiwania dotyczyłyby tylko i wyłącznie reportu dyrektora

zewnętrznego dotyczyć nie mogą

 hauu hauuu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]