Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ilu uczniów na basenie
strony: [ 1 ]
Koralik19-09-2005 19:36:10   [#01]
Poszukuję podst. prawnej -  Z jak liczną grupą może prowadzic nauczyciel zajęcia w-f na basenie?
beera19-09-2005 19:40:23   [#02]

15 osób

http://www.men.waw.pl/prawo/rozp_191/zal_4.php

Koralik19-09-2005 20:16:30   [#03]
dzięki
Koralik19-09-2005 20:23:27   [#04]

instruktor pływania

zajęcia na pływalni krytej mogą odbywać się tylko w obecności instruktorów pływania //
czy n-l w-f jest instruktorem pływania czy potrzebuje specjalne "papiery"
beera19-09-2005 20:24:55   [#05]

zobacz tu:

myszkama 16.09 kwalifikacje do nauki pływania 17.09 21:42 46

OLIWKA24-09-2005 11:58:31   [#06]

A co Waszym zdaniem ma oznaczać poniższy zapis?

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z KĄPIELISK I PŁYWALNI

§ 1. 1. Warunki bezpieczeństwa osób korzystających z kąpielisk i pływalni zapewnia się w szczególności przez:

1) wyraźne oznaczenie granic kąpielisk i pływalni, w ramach których oznacza się granice miejsc do kąpieli, w tym strefy dla osób nie umiejących pływać,

2) dyżury wodnej służby ratowniczej oraz wyposażenie w sprzęt ratowniczy,

3) przygotowanie miejsc ratownikom w celu stałej obserwacji i kontroli osób kąpiących się, a w kąpieliskach - także korzystających ze sprzętu pływającego.

2. Na terenach kąpielisk poza warunkami, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić informację o dopuszczalności lub zakazie kąpieli.

....................................................................................................

§ 4. 1. Korzystanie z kąpieliska i pływalni może odbywać się w grupach zorganizowanych lub indywidualnie.

2. Przez grupę zorganizowaną rozumie się zespół osób uprawiających ćwiczenia ruchowe w wodzie pod nadzorem i kierunkiem instruktora, trenera, nauczyciela lub innej uprawnionej osoby.

........................................................................

§2. W zajęciach prowadzonych w zorganizowanych grupach na jedną osobę prowadzącą zajęcia nie może przypadać więcej niż 15 uczestników.

BożenaB24-09-2005 15:10:53   [#07]

Ja tam nie wiem ...

ale przed reformą chodziłam z moją klasą (coś ok. 34 os) na basen miejski zgodnie z grafikiem (było to coś w rodzaju 4-wf).

Miałam bezpiecznie zaprowadzić i przyprowadzić, dopilnować porządku w szatniach i w czasie zajęć. Na pływalni byli ratownicy i ja. Dzieciaki mogły pływać, bawić się w wodzie - po opieką ratowników... Ja czasem interweniowałam, gdy zapowiadało się na zbyt wielką beztroskę w zabawie i... bez przerwy liczyłam głowy ;-) Byłam więc n-lem sprawującym nadzór. Nie wiem, czy tego ode mnie oczekiwano, ale zostało mi to po obozach wędrownych, które prowadziłam i ... pozwalałam uczniom korzystać z kąpieli- choć jedynie tam, gdzie było do 1,5 m.

Ale teraz to pewnie nie mam uprawnień do nadzorowania młodzieży na basenie ;-) Może to i dobrze, bo przy tylu siwych włosach, to bym im już całkiem na żadne wygłupy nie pozwoliła ;-) Ratownicy bardziej tolerancyjni byli :-)

słonko24-09-2005 21:03:54   [#08]

w-fiści znów podpowiadają

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12102&fs=0&st=0

#57, #59  Jeśli z przygotowaniem pedagogicznym = nauczyciel

dorak26-09-2005 17:53:54   [#09]

rozporządzenie

przeczytałam :

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z KĄPIELISK I PŁYWALNI

powiedzcie do jakiego rozporządzenia jest to załącznik

beera26-09-2005 17:57:52   [#10]

Rozporządzenie Rady Ministrów

z dnia 6 maja 1997 r.

w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

http://www.men.waw.pl/prawo/rozp_191/rozp_191.php

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]