Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rewalidacja
strony: [ 1 ]
elik119-09-2005 18:14:34   [#01]
Jakie kawalifikacje powinien posiadać nauczyciel prowadzący rewalidację w gimnazjum (szkoła "masowa" bez oddziałów integracyjnych) ? Z góry dziękuję za pomoc i wskazanie przepisów
beera19-09-2005 18:15:54   [#02]

co masz na mysli pisząc

"rewalidacja"

bo u nas to szmerdziesiąt rzeczy mozna mieć na mysli- i potem dostaniesz tony odpowiedzi, co Ci się do niczego nie nadadzą:-)

ergo19-09-2005 20:56:18   [#03]
Sprawdź w orzeczeniu,  na jakie zajęcia rewalidacja ma byc przeznaczona.

W  tym dokumencie powinny się znaleźć szczegółowe zalecenia, co do zakresu terapii

dziecka.
elik119-09-2005 21:02:54   [#04]

Przepraszam za nieprecyzyjne pytanie - chodzi mi o :

1) zajęcia rewalidacji dla dziecka z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu lekkim - czy może te zajęcia prowadzić osoba, która ukończyła studia podyplomowe "terapia pedagogiczna" czy też musi to być oligofrenopedagogika ?

2) zajęcia rewalidacji dla dziecka z niedosłuchem ?

Dzięki za pomoc !

beera19-09-2005 21:18:51   [#05]

te pierwsze- to tak ( moim zdaniem)

drugie gorzej, bo dziecko potrzebuje fachowca

apit19-09-2005 23:17:55   [#06]

Wszystko zależy od tego jaką formę kształcenia przyjmiesz dla dziecka.

Jeśli uczęszcza do klasy ogólnej na wszystkie lekcje - piszecie odrębny rozkład materiału wg programu dla upośledzonych w st.lekkim - indywidualizacja pracy na lekcjach. I wtedy dodatkowo można przydzielić godziny przedmiotowcom (4-5 godzin) w celu wspomagania i eliminowania braków.Przedmioty można zmieniać w zależności od potrzeb. 

Jeśli decydujesz ty na prośbę rodziców, lub poradnia PP, o nauczaniu indywidualnym - wtedy przydzielasz godziny przedmiotowcom tak aby realizował cały program wg zarządzenia z 7 stycznia.

Jeśli tylko rewalidacja niedosłuchu , bo poważna wada - wtedy dodatkowe godziny 4-5 dla fachowca terapeuty. A  praca zindywidualizowana w klasie ogólnej. 

O godziny dla nauczycieli  trzeba i tak wystąpić do OP dodatkowo.

Oligofreno  potrzebne obowiązkowo dla upośledzonych w st. umiarkowanym i gorzej

asiaw20-09-2005 18:45:26   [#07]

rewalidacja

 

Oligofreno obowiązkowo w przypadku pracy z upośledzonymi

terapia ped. jes tylko do szkól masowych na zajecia wyrównawcze

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU1)

z dnia 10 września 2002 r.

w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

(Dz. U. z dnia 23 września 2002 r. Nr 155, poz.1288)

ergo20-09-2005 18:56:35   [#08]
Terapia pedagogiczna jest przede wszystkim na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

/rozporządzenie o udzielaniu pomocy psych.-ped/.
ergo20-09-2005 18:58:03   [#09]
...a zajęcia wyrównawcze to raczej nauczyciele poszczególnych przedmiotów powinni

prowadzić.
beera20-09-2005 19:07:31   [#10]

asiw

a gdzie konkretnie masz napisane w tym rozporządzeniu, ze zajęcia rewalidACJI Z DZIECKIEM UPOSLEDZONYM UMYSLOWO w stopniu lekkim UCZACYM SIE W SZKOLE MASOWEJ, MUSI PROWADZIĆ KTOS PO OLIGOFRENOPEDAGOGICE?

 

sorki za caps

gosienka20-09-2005 19:37:56   [#11]
Podposuję się pod postem Asi i napiszę ulubione przeze mnie słowa : "misz, masz , hulaj dusza". Nigdzie nie jest to dokładnie napisane i stąd te wątpliwości . Podobnie jest z kwalifikacjami pedagogów, nauczycieli świetlicy itd. Co województwo to inna pedagogika jest wymagana. Podobnie z zajęciami dla dzieci upośledzonych , ale o tym napiszę przy okazji , bo teraz muszę iść odrobić pracę domową :-))))
słonko20-09-2005 20:54:26   [#12]

Gosienka

dorzucę gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną...
Boszka20-09-2005 22:57:13   [#13]

Witam:)

 mam dziecko z niedosłuchem w klasie II i ogromną agresją. Wyzwał mnie od najgorszych, skopał, opluł, zerwał z nosa okulary,podarł mi rajstpy, groził,że siekierą mnie zabije,  nim go uspokoiłam godzinę to trwało, rodzice wiedzą swoje ...nie wiem co robić...pedagog psycholog, i wszyscy święci....pisze notatki, ale jestem tak bardzo zmęczona brakiem współpracy z rodzicami ....przyznałam na ten rok 3 godziny rewalidacyjne...a matka żąda 4 dla dziecka i to z jedną panią, nie chce pedagoga i logopedy, bo dziecko ich nie lubi jaka twierdzą rodzice. Logopedka nauczyłą dziecko mówić, pracowała z nim od 4 roku życia..... a nauczycielka II klasy prosiła o pomoc, bo nie mogłą sobie z nim dać rady.....próbuję rozwikąłć trudny przypadek:(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]