Forum OSKKO - wątek

TEMAT: za potwiedzone informacje czeka nagroda ;)
strony: [ 1 ]
Majka19-09-2005 15:17:07   [#01]
Uwaga czytelniku!
Koniecznie zadzwoń do
nas jeśli: wiesz o rażących
nadużyciach władzy,
masz informacje na temat
przekrętów w życiu gosp.,
jesteś świadkiem
sensacyjnego wydarzenia.
Za potwierdzone i wyko-
rzystane przez nas
informacje czeka nagroda!
Pełna dyskrecja!

http://www.pressmedia.com.pl/sn/wydarzenia/d2.asp?u_file=g.txt

PODKARPACIE. Szkoły nie chcą serów, mleka i jogurtów, które prawie za darmo oferuje im Agencja Rynku Rolnego. Zaledwie 371 spośród 3 tysięcy podkarpackich placówek oświatowych bierze udział w zorganizowanej przez ARR ogólnopolskiej akcji "Szklanka mleka". Tak niskie zainteresowanie dziwi, ponieważ ta dofinansowywana przez UE akcja w innych krajach wspólnoty cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Akcja "Szklanka mleka" prowadzona w ramach programu "Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych" rozpoczęła się w 2004 r. Jej celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci. W minionym roku szkolnym na Podkarpaciu z tej formy pomocy skorzystało 70 tys. dzieci. Obecnie do ARR zgłosiło się tylko 371 placówek.

- W ubiegłym roku szkolnym do akcji dopłaciliśmy placówkom oświatowym 256 147 złotych - informuje Ryszard Gonczowski z rzeszowskiej Agencji Rynku Rolnego. - Nie ma ustalonego limitu pieniędzy na ten cel. Placówki oświatowe, dostawcy i mleczarnie przez cały rok mogą składać wnioski o zarejestrowanie.

W zasadzie należy wypełnić tylko jeden wniosek i dokumenty dotyczące statusu wnioskodawcy.

Dlaczego więc tak niewiele placówek skorzystało z tej formy pomocy? Jedne nie mogą znaleźć dostawcy, a w innych zainteresowania nie wyrazili rodzice i uczniowie lub boją się po prostu dodatkowej pracy. Jednak te, które biorą udział w akcji, są z niej bardzo zadowolone. (...)

Ktoś donósł na leniwych nauczycieli?
;)))))
Marek Pleśniar19-09-2005 15:59:14   [#02]

te, które biorą udział w akcji, są z niej bardzo zadowolone"

a te które z akcji nie są zadowolone - nie wezmą w niej udziału;-)

AnJa19-09-2005 16:11:31   [#03]
ja biorę (a spróbowałby nie wziąć, kiedy ono na Ł)

i jestem bardzo zadowolony

bo wszystko scedowałem na kierownika internatu

i on nie jest zadowolony

1. z akcji (bardziej)
2.z tego, że nie ma na kogo scedować(też bardzo)

prawie za darmo, to przesada lekka - ołaci sie chyba ok.40%

dochodza koszty dodatkowe: lodówka, prąd, wywóz zużytych kartoników
beera19-09-2005 16:14:13   [#04]

40%

do mleka w kartonie, to więcej niż 100% mleka w folii

flaki mi sie przewracaja

Majka19-09-2005 16:38:36   [#05]
Pamiętam dyskusje na forum sprzed roku . Dlatego tak mnie ta nagonka rozbawiła - tym bardziej, że "prasa na poziomie" (vide: zajawka na początku).
AnJa19-09-2005 17:59:21   [#06]

" do akcji dopłaciliśmy placówkom oświatowym"

A-  dopłata idzie do producenta, nie do placówki.

Znaczy - można przyjąc finansowanie i rozliczanie przez szkołe, ale wtedy szkoła płaci całe 100% ceny dostawcy, a potem czeka na dopłatę.

Generalnie:
1. jestem za tym, zeby chętne dzieci spożywały tańsze mleko i przetwory (Karolina - ja wiem, ale jesteśmy nieprzemakalni:-)
2.akcja to efekt działania niezwykle skutecznego lobby przetwórstwa mleczarskiego
Marek Pleśniar19-09-2005 18:06:53   [#07]

oczywiście że lobby i jak widac - skuteczne

BożenaB19-09-2005 18:28:36   [#08]

Co za problem dla lobby wynająć ludzi, samochody i rozwozić/sprzedawać mleko?

Ja nie jestem sprzedawcą ;-)

AnJa19-09-2005 18:37:32   [#09]
lobby jest nie pot by wynajmować i rozwozić

lobby jest by doprowadzić do takich rozwiązań systemowych, by ktoś dowoził i sprzedawał i jeszcze się cieszył, że ważna społecznie misje wypełnia
krasnoludek zadyszek19-09-2005 19:19:19   [#10]
A u nas w szkole - jest to LO, więc akcja "szklanka mleka" wywołuje wsród młodzieży dużo radości, bo nikt ich do niczego nie zmusza, a mleko może być smakowe (nawet niektórzy bardzo chcieli pozapisywac się na dwa kartoniki dziennie:) - dziś na tablicy w pokoju nauczycielskiem pojawiało sie ogłoszenie dyrekcji, co by listy chętnych uczniów przynieść, a żeby ogłoszenie się wyróżniało, dyrekcja namalowała obok krowę. Piękną krowę, łaciatą, z wieeelkim uśmiechem. Uznaję to za ważny fakt, bo władza nasza rzadko ma takie sympatyczne odruchy, więc widać mleko cywilizuje! :))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]