Forum OSKKO - wątek

TEMAT: filia i odrębne RP
strony: [ 1 ]
Max3618-09-2005 22:34:07   [#01]
Czy w szkołach gdzie działają filie, w których pracuje więcej niż 3 nauczycieli zachodzi konieczność utrzymywania 2 rad pedagogicznych, czy mogą jednak podejmować uchwały wspólnie i np uczestniczyć w szkoleniowych radach ped.
bratek19-09-2005 05:12:40   [#02]
Myślę, że odrębne Rady są wygodniejsze dla wszystkich- przecież taka Filia zazwyczaj ma inne problemy do omówienia. U nas tylko na poczatku i na końcu roku spotykamy się razem a na pozostałych osobno.
rzewa19-09-2005 07:37:53   [#03]

UoSO art. 40. ust. 1. W szkole lub placówce zatrudniającej co najmniej 3 nauczycieli działa rada pedagogiczna, która jest kolegialnym organem szkoły lub placówki w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki.

ust. 2. Nauczyciele szkół zatrudniających mniej niż 3 nauczycieli są członkami rady pedagogicznej szkoły, której jest podporządkowana szkoła filialna

Czyli wynika z tego, że jak w filii jest 3 n-li lub więcej, to musi być powołana rada pedagogiczna filii.

Magosia19-09-2005 08:16:28   [#04]

Mam wątpliwość

Odkąd pamiętam (;-) przy naszej szkole działała filia - zawsze miała więcej niż 3 nauczycieli i zawsze rada wspólna.

Ja odpowiadam za ostatnie 5 lat. Filia ma 120 uczniow, 7 oddziałów, jest filią choć większa od dwóch innych placowek w gminie, ale tak chcą przede wszystkim rodzice, nauczycieli nikt nie pytał, ja się chciałam rozwieść, ale tak jest dla OP taniej.

I mamy wspólną radę -choć są sytuacje , kiedy to trochę utrudnia. W tym czasie miałam dwa mierzenia zewnętrzne i nigdy mi nawet nie zasugerowano,że to coś źle.

Więc Ewo, czy to nie jest zbyt rygorystyczne : Czyli wynika z tego, że jak w filii jest 3 n-li lub więcej, to musi być powołana rada pedagogiczna filii

Max3619-09-2005 10:34:41   [#05]
magosia dzięki za ten głos, bo u mnie jest taka sytuacja, że w filii jest 25 uczniów, 3 nauczycieli uczy na pełny etat a pozostałych kilku po kilka godzin uzupełnia z macierzystej szkoły. Więc utrzymywanie osobnych rad jest trochę bez sensu
rzewa19-09-2005 17:17:03   [#06]

i znowu...

życie sobie a przepisy sobie... Należy poprawic przepisy, ale na razie jest jak napisałam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]