Forum OSKKO - wątek

TEMAT: W szkole specjalnej
strony: [ 1 ]
ejrut17-09-2005 20:11:45   [#01]

W szkole specjalnej dla uczniów uu w st .umiarkowanym, znacznym i głębokim uczniowie mogą przebywać do 18 lat-w szk.podstawowej i do 21 lat w gimn.

Co z uczniami, którzy mają 17 lat i ukończyli gimnazjum?Czy mają obowiązek nauki do 18 r.ż i należy ich,,przetrzymać" do pełnoletności?

Dyrektor uzależnił brak klasyfikacji uczniów do następnej klasy -od zgody rodziców.Tzn. jeżeli rodzic nie wyrazi zgody na pozostawienie ucznia na drugi rok- uczeń przechodzi do następnej klasy.Czy słusznie?

Fakir217-09-2005 20:53:01   [#02]

ejrut....

Po pierwsze:
W takiej szkole (sam taką prowadzę) jest zawsze możliwość wydłużenia etapu edukacyjnego. Każdego "przynajmniej o 1 rok".... Jeżeli idą "normalnym" trybem to "do ukończenia szkoły podstawowej lub 18 lat" oraz "do ukończenia gimnazjum, nie dłużej niż do ukończenia 21 lat".
Jeżeli nie wykorzystano owej możliwości przedłużenia etapu edukacyjnego - muszą ukończyć tak, jak im ukończenie klas wskazuje... Np. w wieku 17 lat...
Tak naprawdę nie istnieje "klasyfikacja" w czystej postaci. Nie ma programu - jest tylko podstawa programowa (sam ją pisałem). To lobby rodziców wywalczyło świadectwa, "promocję". Paranoja jest więc taka, że dzieciak uzyskuje promocję do klasy programowo wyższej, choć nie ma klasyfikacji, promocji ani programu....
Nie ma "pozostawienia w klasie na drugi rok" - jest wydłużenie etapu edukacji o rok.
Dyrek nie mógł uzależnić braku klasyfikacji.... skoro jej nie ma...
O wydłużenie etapu wnosi nauczyciel uczący (wychowawca np.). I na to tak naprawdę Nie potrzeba zgody rodziców. Jasne - zawsze staramy się to uzgadniać z rodzicami (argument - "przetrzymamy dzieciaka"...).
Ejrut - jeśli masz szczegółowe problemy zapraszam na majlika - kliknij mojego nicka. Tam podam Ci GG iinne dane...
No i na końcu....
Nie ma szkoły takiej o której piszesz. Jest szkoła dla umiarkowanych i znacznych. Przy niej można organizować zajęcia R-W dla głębokich.....
ejrut17-09-2005 22:09:34   [#03]

Dziękuję Fakir ,że się odezwałeś.Bardzo liczyłam na twój głos.Ja pisząc w ten sposób chciałam wywołać dyskusję na ten temat bo to co napisałeś to ja wiem i utwierdziłeś mnie w tym przekonaniu.

Problem jest w tym, że moja dyrekcja inaczej,,uważa"                

-niektóre dzieci ukończyły gimnazjum normalnym trybem w wieku16 lat- dyr uważa, że konieczne jest przetrzymanie dziecka do lat 18(bo jest obowiązek nauki}

-jeżeli rodzic nie wyrazi zgody na wydłużenie etapu dziecko przechodzi wyżej(czasem jest problem z tego powodu z utworzeniem klasy}

Fakir217-09-2005 22:13:54   [#04]

ejrut...

między innymi dlatego zostałem dyrektorem....
Żeby nie mieć głupków nad sobą....
Spróbuj powalczyć.... Co będziesz potrzebowała - powiedz....
Kliknij na mojego nicka i pisz co potrzeba.... Pomogę....
Trzymaj się !!!!!
- - -
Wejdź czasem na SPECJAły.... Tam dodajemy sobie sił... nawzajem... :))))
Karolina17-09-2005 22:53:17   [#05]

poza tematem

"między innymi dlatego zostałem dyrektorem....
Żeby nie mieć głupków nad sobą...."

;-)))))))

ejrut - i zapraszamy na Specjały ;-)

Fakir217-09-2005 22:54:29   [#06]

Karolino :)))))))))))))

Dobrze, że jesteś :)))))))))))))))))))
Karolina17-09-2005 22:57:05   [#07]

;-)) jeszcze mi się zacznie naprawdę marzyc zostanie dyrektorem

jestem zodiakalnym baranem i naprawdę nie cierpie..... tia.... ;-)

Fakirze - a jak przeskoczyć OP ?

Marek Pleśniar17-09-2005 23:07:20   [#08]

zostałem dyrektorem....
Żeby nie mieć głupków nad sobą...."

 

czy Twoi przyszli następcy też tak myślą?

że Cię zastąpią "Żeby nie mieć głupków nad sobą...."?

Fakir218-09-2005 10:03:46   [#09]

Marku: "...między innymi dlatego..."

Mam nadzieję, że także i w ten sposób pomyślą moi następcy...
Jeśli będę robił głupoty, od których nie będę potrafił się odciąć.
Póki co ustalone przez nas wspólnie mechanizmy działają...
Możesz  nie uwierzyć - dwa razy już "wypychałem" na stanowisko dyra ludzi, nie chcieli...
Jeszcze....
MOże jeszcze nie doszli do tego, że mają głupka nad sobą? A może jeszcze nie mają ? :))))
- - -
Nie mamy robić dobrze sobie - mamy dawać dzieciakom to co trzeba.
Prosta filozofia?
Dla niektórych zbyt trudna.
beera18-09-2005 10:05:18   [#10]

jak to dobrze

robic sobie dobrze...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]