Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odzież robocza
strony: [ 1 ]
gera17-09-2005 10:07:22   [#01]

Znalazłam już w szukaczu pewne informacje na ten temat, ale nadal nie kapuję na jakiej podstawie dyrektor może wydać zarządzenie o przydziale odzieży ochronnej. Chodzi mi o kwoty.

W przypadku okularów ze szkłami korekcyjnymi polecono mi sprawdzenie cen w kilku okolicznych optykach i wyciągnięcie średniej. Cy można tak samo zrobić z odzieżą roboczą?

Podstawa prawna z KP Art. 237, a może coś jeszcze?

Muszę szybko coś z tym zrobić, bo na tym tle dochodzi do niepotrzebnych konfliktów. Wcale się nie dziwię, ponieważ zaproponowane kwoty są zdecydowanie niewystarczające.

Wątpliwości mam również co do rozliczania faktur (na fak. kwota wyższa np. za dres,  a w zarządzeniu kwota mniejsza). Nauczyciele chcieliby wykorzystać całą należną kwotę (dres, koszuka, buty) i kupić 1 porządną.

Pomóżcie, może macie na to jakiś patent, a wierzę, że tak.

Pozdrawiam.

Max3618-09-2005 22:37:08   [#02]
U mnie ustalam kwotę w zależności od możliwości finansowych firmy (czyt. szkoły) natomiast jeżeli ją przekroczą na fakturze, na odwrocie faktury piszę dyspozycję do jakiej kwoty kasa ma zwrócić.
Ewik19-09-2005 19:37:36   [#03]
Za używanie przez pracownika własnej odzieży roboczej (wg tabeli przydziału odzieżyjak powinna być na placówce), pracodawca zobowiązany jest wypłacic ekwiwalent pieniężny. Należy zorientować się w kilku hurtowniach i ustalic kwotę (może być ta najniższa za jaka mozna kupic wymagana odzież). Oprócz tego pracodawca zobowiązany jest do prania i konserwacji odziezy  lub wypłaty ekwiwalentu za pranie i konserwację. Tutaj, również można popytac w pralniach jaki jest koszt prania używanej przez pracowników odzieży, nastepnie określić ile razy w miesiącu odziez należy prać przemnożyć kosztxilość i mamy ekwiwalent za pranie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]