Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szkoła, wybory i etyka
strony: [ 1 ]
Magosia16-09-2005 09:21:30   [#01]

Proszę o komentarz i ocenę:

Sytuacja następująca:

Do szkół w pewnym mieście trafia list-ulotka wyborcza. W piśmie przewodnim -rozpoczynajacym sie od słów "w imieniu nauczycieli i pracownikow szkół i placówek w... - tu nazwa gminy" prosi się o umozliwienie zapoznania z listem gronu pedagogicznemu. Kandydatem na posła jest wójt - list sygnują osoby pełniace funkcje kierownicze w szkołach mu podległych. Na odwrocie zeskanowane podpisy kilkudziesięciu pracownikow oświaty, w tym dyrektorów.

Według szefa sztabu wyborczego wszystko jest zgodne z prawem- nikt nikogo nie zmuszał, nauczyciele też mają prawo do poglądów politycznych.

Czy mój niesmak i dystansowanie się od takich poczynań to rgoryzm etyczny, zdrowy rozsądek czy po prostu zgodność z prawem .

Jeśli to ostatnie- podajcie podstawy prawne.

Dzięki:-)

AnJa16-09-2005 09:38:45   [#02]
w ordynascji jest zakaz kampanii w jednostakach podległych

ale nie jest ostry

u nas wicemarszałek województwa okleja szpitale - wojewódzki komisarz wyborczy twierdzi, że niestety zakazu nie ma, dodając, że w urzedzioe marszałkowskim czy swoich szkołach nie mógłby
Jacek16-09-2005 09:41:37   [#03]
Magosiu dostałem to samo co TY i zanim zdążyłem przeczytać do końca już wylądowało w koszu. Nie pamiętam nawet co za człek i jaka partia
Majka16-09-2005 15:40:29   [#04]

mam problem

Własnie omawiam na lekcjach manipulację językową. Uczniowie, proszeni o reklamy (do ćwiczeń) przyniesli między innymi ...ulotki wyborcze .

Jak to jest zgodnie z prawem: mogę posłuzyć się takim materiałem ćwiczeniowym w trakcie trwania kampanii czy nie?
Wstrzymałam się, popracowalismy tylko na tekstach reklamowych i starych politycznych.
I nie wiem, słusznie czy nie ;)
joszka16-09-2005 15:43:04   [#05]

dobre 'moja matka....700 000

moi "złapali" kanał manipulacji
AnJa16-09-2005 15:46:30   [#06]
pewnie, że możesz

przez parę lat CEO prowadziło taka akcje - Młodzi głosują

trudno było ją bez autentycznych materiałów robić
Ganges19-09-2005 22:33:53   [#07]

Też robiłam kiedyś kampanię " ulotkowo-prasową". Miałam pełnoletnich uczniów, którzy mieli po raz pierwszy głosować. Omówiliśmy wszystkich kandydatów, jakich tylko się dało, ich programy( to były wybory lokalne). Starałam się nie sugerować żadnych osobistych przekonań.

A że to była ścieżka międzyprzedmiotowa to przy okazji omówiliśmy sobie i reklamę i rolę mediów w kształtowaniu opinii , prawo czynne i bierne wyborcze i jeszcze parę innych drobiazgów. Najważniejsze , że wszyscy uczniowie wzięli udział w głosowaniu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]