Forum OSKKO - wątek

TEMAT: studia za granicą
strony: [ 1 ]
miriamm915-09-2005 09:04:57   [#01]
Jeśli ktoś wie o możliwości studiowania za granicą (najbliższe kraje europejskie), jęz. wykładowy angielski, po maturze typowej, polskiej, proszę o informacje: jaka ścieżka urzędowa, dofinansowania, programy, jakie uczelnie i warunki studiowania.
Władysław Ścianek15-09-2005 09:48:36   [#02]
Internetowa informacja na ten temat jest bardzo bogata. Zobacz np. stronę: www.1praca.gov.pl   i tam link "studia za granicą" . Najaktywniejsze są w tym zakresie uczelnie brytyjskie, których przedstawiciele organizują spotkania z młodymi ludźmi chcącymi studiować "na wyspach" / np. 12.09.2005 w Krakowie przedstawiciel Uniw. w Edynburgu /. Kilka uwag praktycznych. Są to studia bardzo drogie i bez zniżek oraz promocji wielu młodych, zdolnych ludzi nie stać na taką przygodę. Najlepiej rozpocząć studia w kraju i wyjechać kontynuować studia ze skierowaniem, w zaprzyjaźnionej z polską szkołą wyższą uczelnią zagraniczną.
Wówczas np. w Szkocji nauka dla Polaka jest bezpłatna, a za akademik płaci tylko 50% kosztów. Konieczna dobra znajomość języka angielskiego / certyfikat konieczny /. Nie zdaje się egzaminu wstępnego. Serdecznie pozdrawiam !!!
stan15-09-2005 09:51:43   [#03]
a może tu
 
miriamm915-09-2005 17:44:26   [#04]

Dziękuję

za szczególowe iinformacje. Jakiego rodzaju certyfikat, Władku?
Spotkałam sie z wypowiedzia studentów w TV, że studia w Anglii, Niemczech i Finlandii są w cenie porównywalnej jak w Polsce.
joszka15-09-2005 17:50:59   [#05]

Równiez szkoły policealne

Byłem na spotkaniu info z .... Litwinami uczacymi sie na Bornholmie(short -cycle higher education).Wyglada fajnie.

www.hib.dk

Władysław Ścianek16-09-2005 07:59:59   [#06]

Dla miriamm9 i nie tylko

Pisząc "certyfikat" mam na myśli dokument potwierdzający zdany egzamin językowy  np. w Cambridge University, ze znajomości j. angielskiego :
- podstawowej : FCE  First Certificate in English,
- zaawansowanej : CAE  Certificate in Advanced,
- biegłej : CPE  Certificate of Proficiency.
     Mogą być inne, uznane na arenie międzynarodowej certyfikaty, np. TOEFL.
     Jednak dla pocieszenia dodam, że znam osobiście polskich studentów, którzy zostali przyjęci na kontynuację studiów w University of Paisley w Glasgow  /Szkocja/, na podstawie zdanego na 5 egzaminu z j. angielskiego w polskiej uczelni oraz potwierdenia pisemnego polskiej uczelni, że osobnik zna ten język na poziomie gwarantującym powodzenie za granicą.   Serdecznie pozdrawiam !
miriamm916-09-2005 08:18:28   [#07]

Jeszcze raz

dzięki. Chodzi o moje osobiste dziecko. Czynimy rozważania. Wszystko jest o.k. Tylko czy potrafi zadbać o siebie? on nie czuje, że np. ma temperaturę, jest chory, przy 39 stopniach gra w piłkę, nie łapie pierwszych oznak, że coś nie tak. Najbardziej tego sie obawiamy. Po za tym to bardzo rozsądny, spokojny chłopak.
Władysław Ścianek16-09-2005 09:23:09   [#08]

Jeszcze raz do miriamm 9

Napisz, proszę na moją skrzynkę. Może uda mi się w czymś jeszce pomóc. Pozdrawiam !
miriamm916-09-2005 10:21:32   [#09]

Odezwę się

a teraz gorące dzięki za życzliwość.
Dota6309-11-2005 15:15:13   [#10]

Egzamin w Cambridge University

Proszę o odpowiedź: Który z egzaminów uprawnia do pracy w szkole podstawowej mgr z pp

Cambridge University, ze znajomości j. angielskiego :
- podstawowej : FCE  First Certificate in English,
- zaawansowanej : CAE  Certificate in Advanced,
- biegłej : CPE  Certificate of Proficiency.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]