Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wypowiedzenie pracownikowi
strony: [ 1 ]
Gaba14-09-2005 23:26:24   [#01]

muszę wkrótce zreorganizować administrację (referentka się nie sprawdziła zupełnie) i podjęłam już oficjalne decyzje - mam dwie możliwości:

a) ograniczyć cały etat do połowy, zostawiając jej sprawy nieistotne, ale nie bardzo mi to odpowiada

b) zwolnić ze względu na ograniczenie etatu.

Potrzebuję opinii i praktycznych wskazówek - krok po kroku, z uwzględnieniem praktyki.

 

Viola z Puław odezwij się, bardzo dziekuję.

maeljas15-09-2005 07:45:49   [#02]

referentka nie sprawdziła się jako pracownik - czy stanowisko jest niepotrzebne? Bo to 2 różne sprawy

Podne przez ciebie możliwosći a i b - to jest to samo

b) zwolnić ze względu na ograniczenie etatu - nie jest to podstawa do zwolnienia

1)likwidujesz całkowicie stanowisko - wtedy rozwiązujesz umowę za wypowiedzeniem ( trzymiesięcznym)- pracownicy będzie się należała odprawa wg KP - juz nie będziesz mogła nikogo na jej miejsce zatrudnić

2)ograniczasz etat do 1/2 - dajesz wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy ( trzymiesięczne) - w połowie wypowiedzenia pracownica ma obowiązek złożyć oświadczenie - czy przyjmuje nowe warunki - jeżeli nie - po trzech miesiącach umowa jest rozwiązana +odprawa wg KP

3)zwalniasz pracownicę z zachowaniem stanowiska  - dajesz wypowiedzenie ( w umowie jest chyba zgwarantowan możliwość rozwiąznia umowy)- podajesz przyczyny - bo się nie sprawdziła - może nie pójdzie do sądu

 

PS. okres wypowiedzenie uzleżniony jest od ogólnego stażu pracy pracownicy

Gaba15-09-2005 08:11:00   [#03]
- nie sprawdziła się, ale tego nie udowodnię, likwiduję częściowo stanowisko, dziewczyna pracuje od 1.04 - od 15.08 przebywa stale na zwolnieniu lekarskim.
rzewa15-09-2005 10:58:34   [#04]

jak to nie udowodnisz?

to zwolnienie jest wystarczającym dowodem...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]