Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dyrektor może?
strony: [ 1 ]
wiesia13-09-2005 20:37:35   [#01]
Czy w zwiazku z tym, ze rodziece dziecka złożyli pisemną skargę do dyrektora z załączonym zaświadczeniem wydanym przez lekarza pediatrę (po 3 dniach pobytu w przedszkolu), w którym lekarka stwierdza, że nastąoił negatywny wpływ rozdzielenia rodzeństwa zarówno na sferę psychiczną jak i fizyczną organizmu - "dzieci skarżą się na bóle brzucha, wymiotują czsem, zburzenia snu, reagują czsem skokiem goraczki, są pobudzone" mogę zwrócić się do publicznej poradni psychologiczno- pedagogicznej o skierowanie specjalistów (psychologa, logopedy, pedagoga) tejże placówki w celu kilkudniowej oserwacji zachowań dzieci w czsie pobytu w przedszkolu i wydanie opinii w tej sprawie. Bardzo prosze o odpowiedź czy waszym zdaniem bedzie to zgodne z obowiązującym prawm?
AnJa13-09-2005 20:48:43   [#02]
1.odważny ten lekarz - po 3 dniach taka opinia,

2. nie lepiej(dla nich) i łatwiej (dla Ciebie) to rodzeństwo połączyć? (znaczy- a po coś je rozdzielała?)

3. jeśli musisz, to sprzeczne z prawem to na pewno nie będzie - ale po co to?
Benigna13-09-2005 20:50:20   [#03]
Po co tyle korowodów? A nie może po prostu umieścić tych dzieci w jednej grupie? Bez zgody rodziców nie zapraszałabym specjalistów, ale za ich aprobatą - dlaczego nie. Nie spotkałam się z przepisem zabraniającym obserwacji w warunkach naturanych. Ale ciekawi mnie, czy specjaliści mają obserwować dzieci rozłączone, potem połączone /taki mały eksperymencik/ i porównywać, czy co....
Ajcila13-09-2005 21:00:07   [#04]

Też bym umieściła w jednym oddziale. Na początku roku pozwalamy rodzeństwom przebywać razem choćby przez jakiś czas dzięki temu szybciej się adaptują.

W ubiegłym roku miałam sytuacje, że proszony by umieścić kuzynki razem, bo wychowywały się razem i były bardzo zżyte. Po miesiącu po rozmowie z obydwoma mamami i na za ich zgodą dziewczynki rozdzieliliśmy bez żadnych problemów.

wiesia13-09-2005 21:01:03   [#05]
Juz wyjaśniam. Otóż jedno z dzieci jest zdrowe i trafiło w tym roku do grupy 6 latków zgodnie z wiekiem, drugie to o 2 lata starsze ale niestety niepełnosprawne (uposledzenie w stopniu znacznym). Tak się układało, że dzieci przez 3 lata uczęszczały do tej samej grupy, dz. niepełnosprawne przez pierwszy rok był sam. Teraz dzieciom tez się nic nie dzieje - dokładniej możecie o sprawie poczytac w temaci "Do dyrektorów przedszkoli z oddz. integracyjnymi"
wiesia13-09-2005 21:06:14   [#06]
Błędnie podałam temat - brzmi on "Dyrektorzy przedszkoli z oddz. integracyjnym"
Benigna13-09-2005 21:11:26   [#07]
Z integracją nie mam doświadczeń, nie chcę namotać, ale specjaliści - myślę, że tym bardziej za zgodą rodziców. Sądzę, że masz isotne powody: korzyści dla dzieci, by je rozdzielać.  Być może opinia specjalistów pomoże przekonać rodziców.
wiesia13-09-2005 21:32:49   [#08]
Powody rzeczywiście są -  dobro dzieci. Z każdym dniem utwierdzam się, że podjęłam słuszną decyzję. Dzieciom naprawdę nic się nie dzieje złego. Ćhętnie rozstaja się z rodzicami, bez żadnego płaczu, dz. niepełnosprawny kiwa im na pożegnanie i gestem pokazuje, że mają juz iść. W ciągu dnia zdrowa siostra nawet nie objawia ochoty na kontakt z bratem choć wie że może w każej chwili wejść do sąsiedniej sali (przeszklne drzwi, wspólna łazienka), dzieciakom dopisuje apetyt, sa radosne, bawią się z rówiesnikami. Matka lubi pisać skargi, szczyci sie, że przyczyniła się do zwolnienia kierowniczki OPS widac zaplanowała, że to ja mam być następną jej ofiarą. stąd te moje pomysły na opinie bezstronnych specjalistów bo my to wg matki jesteśmy tylko opiekunkami jej dzieci. Co do lekarki to jest również zatrudniona w przedszkolu  i podejrzewam, że wystraszyła się matki i dla śiętego spokoju wydała jej to zaswiadczenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]