Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zielona szkoła bez wyobraźni
strony: [ 1 ]
Majka13-09-2005 16:23:26   [#01]
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35803,2913337.html


Dyrektorzy krakowskich szkół nie chcą posyłać uczniów na zielone szkoły do ośrodków wyłonionych w przetargu przez miasto. Przez to co roku przechodzi im koło nosa milion złotych. Tyle na ten cel jest w stanie przekazać szkołom na wyjazdy dzieci Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Nie pomagają słane do szkół namowy i przypomnienia, że pieniądze na realizację zadania "Wypoczynek dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, jako obszaru ekologicznego zagrożenia" wciąż czekają, żeby je wykorzystać. Zainteresowanie akcją jest niemal zerowe.

Uczeń na campingu

Dyrektorzy podstawówek i gimnazjów nie chcą wysyłać swoich uczniów do ośrodków, które w przetargu wyłonił Zespół Ekonomiki Oświaty "Kraków -Wschód". Z pięciu ofert, które mogą brać pod uwagę, cztery to kwatery prywatne lub domki campingowe.

- Nie wiem, czym kierowały się osoby rozstrzygające ten przetarg, ale dla mnie to absurd. Jak razem z nauczycielami mamy sprawować nadzór nad dziećmi rozlokowanymi w kilkunastu kwaterach prywatnych lub mieszkających samodzielnie w 24 domkach? - pyta Barbara Nowak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 85. Oferowane warunki już drugi raz zmuszają ją do rezygnacji z dofinansowania.(...)do miejsc proponowanych przez miasto nie pojechałabym nawet za darmo i za zgodą rodziców. Mam wyobraźnię - zapewnia dyrektorka.

Dlaczego przetarg wygrały firmy oferujące tak nietypowe dla szkolnych wyjazdów formy zakwaterowania? - Bo jako jedyne z tych, które się do nas zgłosiły, spełniały warunki - mówi Stanisław Kiełbasa, dyrektor Zespołu Ekonomiki Oświaty "Kraków - Wschód".  Warunki przetargu ustala miasto. (...)

Może by wysłać dyrektora ZEO na zieloną szkołę? Z kilkoma klasami?
;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]