Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zespoły Szkół.! Jak rozwiązujecie zatrudnienie?
strony: [ 1 ]
Monika Koch13-09-2005 11:21:12   [#01]
Zespoły Szkół są dziwnym tworem. Niby Zespół a np. dwa regony dwa nipy...
Jak zawieracie umowy, jeśli jeden nauczyciel ma trochę ettu w Zespole Szkół np. Szkole Podstawowej , a trochę w Zespole Szkół np. Gimnazjum??????????? Zawieracie dwie osobne umowy? Ponoć koszty wtedy większe... a w przypadku np kiedy n-l ma 17/18 w SP a 1/18 w Gim to już mu się nie powinno liczyć w gimn  wiejskiego... bo liczy się ten dodatek od połowy etatu.... a on ma tylko 1/18....

I znów wątpliwość bo przecież to jest Zespół Szkół, czyli może jednak można traktować jego zatrudnienie inaczej...
A może są przy umowach podpisywane jakieś porozumienia między SP i G i np. n-l zatrudniony na większość etatu w Sp jest wykazywany tylko w SP a to co dopełnia w Gim jest jakoś tylko przeksięgowywane ...
Jak jest u was kochani....?
AnJa13-09-2005 11:25:41   [#02]
nie żebym się lenił, ale sporo o tym pisno i bez konkluzji jednoznacznej - więć jednak wpisz ten zespół w szukajkę i parę wątków sie wyświetli
Monika Koch13-09-2005 13:02:22   [#03]
ok
Gośka3913-09-2005 14:45:13   [#04]

uzupełnienie

Umowa na cały etat, w jednej placówce tam gdzie więcej godzin do pełnego etatu uzupełnienie, a godziny powyżej pensum osobna umowa.
AnJa13-09-2005 14:59:23   [#05]
ta osobna umowa na powyżej pensum to ciekawe jest - bo jesli zatrudniamy nie w zespole a w szkole to chyba dosyć sensowne

ale jakby one się tak kończyły z końcem kwietnia (szkoły ponadgimnazjalne) to co?

płacić za pozostałe miesiące?

czy dodatkową umowę na wrzesień - kwiecień?

a jak jeszcze zawodowe i praktyka w listopadzie/

a jak dla nazbieania etatu trzeba 4-5 szkół (wszystkie z zespołu i jeszcze internat)?
Fred13-09-2005 17:22:07   [#06]

Arkusz dla zespołu szkół na jednej płachcie, w rozbiciu na podstawówkę i gimnazjum. Godziny etatowe i ponadwymiarowe w jednym worku, tak jak w przypdku pojedynczej placówki.

Księgowość otrzymuje wykaz nauczycieli:

 Nazwisko L.g.
w SP 
 L.g.
w gimn.
ZSz  Etat
w SP 
Etat
w Gimn.
Ponadwym
w SP  
Ponadwym
w Gimn. 
 Kowalski  8  15  23  -  18  5  -
 Malinowska  12  10  22  18  -  -  4

Księgowa wykorzystuje sobie te dane do przesuwania środków pomiędzy rozdziałami, itd.

Monika Koch14-09-2005 10:29:05   [#07]

jeszcze raz zespoły a co z umową?

a jak z umowami? dwie umowy, czy jedna na tę szkołę, w której ma więcej etatu? a może jeszcze inaczej?
wladyslaw14-09-2005 11:14:13   [#08]
ja pisze jedna umowe na zespół ,
Gośka3914-09-2005 14:19:06   [#09]

w Kuratorium w Szczecinie, otrzymałam informacje, że nie może być umowa na zespół.

Np. nauczyciel historii 14 godzin w gimnazjum i 6 w podstawówce.Umowa na cały etat zawarta przed powołaniem zespołu w gimnazjum,   4 godziny uzupełnienie etatu na 2 godziny umowa na okres jednego roku w podstawówce.

rzewa14-09-2005 16:13:48   [#10]

a co ma do tego KO?

zapytaj w PIP - powie, że można i tak i tak...
Mada14-09-2005 17:17:20   [#11]

a jak wpisujecie kadre pedagogiczna w SIO - chodzi mi o zatrudnienie..w porzedniej wersji wpisywałam zatrudnienie - Zespół a wykazywałam godziny w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Teraz mam wątpliwości, czy przypadkiem nie dodać tabeli każdemu nauczycielowi. Zgodnie z zatrudnieniem mam tylko pisma wyjaśniające do umów, że pan x jest zatrudniony w Zespole Szkół w ....w skład, których wchodzi: SP i GIm w liczbie godzin zgodnych z angażem na dany rok szkolny

uprzejmie proszę o podpowiedzi - swoją drogą wychodzą mi paranoje:(

ale może to być spowodowane przeładowaniem moich plików mózgowych (oj fatalnie)

John15-09-2005 16:09:20   [#12]
u mnie też na zespoł- wpisuje po prostu Zespół Szkół SP-Gimnazjum itd......
ulkowa15-09-2005 21:00:54   [#13]

pisaliśmy juz na ten temat "1 zespół kilka umów". I jak widac problem dalej jest nie rozwiązany. Dla OP nie ma problemy. U nas 5 szkół i tyleż samo ma byc umów na 1 nauczyciela (no czasami 3). Czekamy z zaprzyjaznionymi szkolami na wykładnię prawną. Nie może przecież być tak, że nauczyciel zawsze będzie zatrudniony na czas określony bo przecież co roku będzie mu sie zmianiała ilość godzin. A o umowie poprzez mianowanie to niech lepiej nie marzy, bo przecież nigdy nie będzie zatrudniony w pełnym wymiarze. Chodzi mi o Zespoły Szkół Zawodowych gdzie jest 5 typów szkół: technikum,Zasadnicza Zawodowa, Liceum Profilowane i Technkum Uzupełniające dla Młodzieży i Tech. Uzupełn. dla Dorosłych.Niby bedzie miał te 18 lub 19 godzin i w księgowości dostanie wypłate za cały etat, umowy podpisze ten sam dyrektor. Ale przecież nie będzie zatrudniony nigdzie w pełnym wymiarze. Ale nam namieszano :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]