Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchylanie się pracownika
strony: [ 1 ]
sylwiaSZ13-09-2005 10:30:35   [#01]
co zrobić z nauczycielem, który notorycznie uchyla się od badań lekarskich, sprawa ciągnię się już od marca ubiegłego roku, teraz mimo , że ma umowę na ustalone badanie nie pojechał, a jeszcze dodatkowo teraz od poniedziałku jest znów na  zwolnieniu lekarskim, CZY NAGANA DO AKT??????
AnJa13-09-2005 10:41:31   [#02]
na zwolnieniu to nic

nie wiem, czy miałem prawo, ale zdaje sie, ze postraszyłem na pismie niedopuszczeniem do pracy

zadziałało,badania się pojawiły -  to pismo przepuściłem przez ścieżkę obiegi dokumentacji

niszczarkę znaczy
ewa bergtraum13-09-2005 11:26:36   [#03]

badania pracowników

Art. 211. Kodeksu pracy: (pracownicy niepedagogiczni)

Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest podstawowym obowiązkiem pracownika. W szczególności pracownik jest obowiązany: (...)

5) poddawać się wstępnym, okresowym i kontrolnym oraz innym zaleconym badaniom lekarskim i stosować się do wskazań lekarskich,

Jak zdyscyplinować?. W Kodeksie wyraźnie napisano  jest podstawowym obowiązkiem pracownika (...) poddawać się wstępnym, okresowym i kontrolnym oraz innym zaleconym badaniom lekarskim i stosować się do wskazań lekarskich, (...).  

Potraktowałabym to jako ciężkie naruszenie obowiązków i zwolniła dyscyplinarnie.

W przypadku nauczyciela sprawa jest prosta: art. 23 ust. ust. 5 i art. 27 ust.3

beera13-09-2005 18:10:22   [#04]

do pracy

bez badań dopuscic do pracy nie możesz

więc nie dopuszczasz i wręczasz upomnienie

a potem- lub wczesniej- jw.

Co więcej- na zwolnieniu też nie może być bez badań ;-)

Gaba13-09-2005 20:44:11   [#05]
wariant inny - nie dopuszczasz, dajesz drugie skierowanie! po niedoniesieniu drugiego... zwalniasz z pracy... (poczytaj KN, art. 23), trudno, jak ktoś tak chciał...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]