Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Obecność na zajęciach w ramach WDNu
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta12-09-2005 13:12:07   [#01]

Jak to organizujecie w szkole?czy wszyscy nauczyciele muszą być na szkoleniach w ramch WDNu?

W zeszłym roku tak u mnie było,a w tym cos tam marudzą.Uważam że szkolić powinnam całą RP tym bardziej że tematykę  szkoleń wybierała cała RP.

John12-09-2005 13:28:45   [#02]
oczywiscie ze tak-wyszkolona kadra to dobra kadra - a w takim zespole pracuje sie najlepiej. Wiec u mnie WDN jest jak najbardziej obowiazkowy - i pewnie nie tylko u mnie:)
Jolanta Szuchta12-09-2005 13:42:52   [#03]

No własnie ale czy to regulują

przepisy że obecnośc na RP jest obowiazkowa?

Przecież WDN zastąpił tzw.szkoleniowe RP.

John12-09-2005 14:16:21   [#04]
oczywiscie ze tak- u mnie oboecnosc jest obowiazkowa - bo obcinam dodatek. Mowi o tym KN - mowi o tym Regulamin Pracy Rady Pedagogicznej, Regulamin dodatków itp
Dżoana12-09-2005 16:30:06   [#05]

A jaki

dodatek obcinasz? U nas prawie połowa nie ma dodatków.
Rycho12-09-2005 19:24:17   [#06]

nie ma potrzeby niczego obcinać

  nikt tu łaski nie robi ...

Art. 42. KN

2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:

...
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.
 
:-)))

John12-09-2005 22:09:09   [#07]
Brawo Rycho - hehe ja nie obcinam :) bo mam zdyscyplinowaną kadrę, którą bardzo lubię :)
hania12-09-2005 22:56:32   [#08]

Jolu

.....Przecież WDN zastąpił tzw.szkoleniowe RP.....
jeśli tylko - to niedobrze... nieco inna idea przyświeca WDN-owi.....
coś ci podeślę....
rzewa12-09-2005 22:58:04   [#09]

Hmm...

Tak, ale WDN to nie są szkolenia rp.

WDN to wspólne rozwiązywanie problemów - czasem do tego potrzebne jest klasyczne szkolenie w jakimś temacie, ale niekoniecznie...

Natomiast szkolenia można i należy robić w miarę potrzeb.

Uczestniczenie w jednym i drugim jest obowiązkowe dla nauczycieli na mocy art. KN przytoczonego przez Rycha i z racji polecenia dyrektora.

violka13-09-2005 14:46:40   [#10]

rzewa

ale jak to się ma do czasu pracy

załóżmy jest szkolenienp. około 16 godzinne

temat jak najbardziej zgodnyz potrzebami rady, zaplanowany wspólnie z radą - 3-4 godzinne szkolenie nie ma sensu - potrzebne są solidne warsztaty

popołudnianiami trudno jest pracować, więc wpadłam na rozwiązanie prostsze:

piątek po lekcjach i sobota ,a w zamian za sobotę n-le otrzymali dzień wolny w dniu sprawdzianu (5 kwietnia) - oczywiście za wyjątkiem kilku osób które były w komisji (ale zgodziły się na takie rozwiązanie)

i cóż - znalazła się grupka niezadowolonych - bo jak to "w sobotę trzeba przyjść", mało tego 2 osoby nie przyszły w sobotę, dlatego że to sobota i były bardzo zdziwione gdy zapytałam o powód nieobecności w pracy tegoż dnia (dodam, że wolny wtorek też uważały za należny im)

więc jak to jest z tymi godzinami szkoleń?

a co jesli n-l jedzie do ODN na szkolenie w sobotę i niedzielę?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]