Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znaczący dorobek - ???
strony: [ 1 ]
dan11-09-2005 19:55:29   [#01]

Witam

Czy ktoś pomoże zinterpretoeać pojęcie "znaczący dorobek"?

Zatrudniłem nauczycielkę na zastępstwo - pracuje w szkole już 8 lat z różnymi przerwami. Nie posiada żadnego aktu nadania stopnia awansu zawodowego. Zatrudniłem ją jako stażystkę. Nauczycielka uważa że na podst art 9a ust. 3 KN powinna być zatrudniona jako kontraktowa

3. Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniem ust. 4.

 

Na moje pytanie jaki ma dorobek - odpowiedzi konkretnej  nie było. Po prostu normalne dokonania nauczyciela, bez publikacji, sukcesów itp

Proszę o podpowiedź

dan

Leszek11-09-2005 20:13:57   [#02]

Tylko Ty określasz podejmując decyzję co to znaczy "znaczący dorobek: dla awansującego na kontraktowego...

Na końcu odpowiedzi zwartościowałeś, czy był to znaczący dorobek...

pozdrawiam

Małgosia11-09-2005 21:04:30   [#03]

może tak...

Wyrok NSA z dn. 26.06.2003 r., sygn. akt II SA 2698/02:

Należyte wypełnianie przez n-la jego obowiazków zawodowych oraz podnoszenie kwalifikacji nie oznacza jeszcze, że taki nauczyciel posiada znaczny dorobek zawodowy. O znacznym dorobku można bowiem mówić dopiero wówczas, gdy jest to dorobek zawodowy znacznie przewyższający przeciętny dorobek wymagany od ogółu nauczycieli.

Leszek11-09-2005 21:38:14   [#04]

Bardzo profesjonalnie to ujęłaś Małgosiu!!!

pozdrawiam

Małgosia11-09-2005 21:46:55   [#05]

O, Leszek!

Komplement od Ciebie w takiej sprawie to komplement-gigant :-)

Ale wyznam szczerze, że nie zasłużyłam - zerżnęłam to z materiałów szkoleniowych dla ekspertów, z których przygotowywałam się do wczorajszego egzaminu ;-)))

marqs11-09-2005 22:14:44   [#06]

znaczący dorobek

"...Po prostu normalne dokonania nauczyciela, bez publikacji, sukcesów itp..." Normalne dokonania są akurat obowiązkiem każdego nauczyciela i nie zakwalifikowałbym tego do znaczącego dorobku.

Pozdrawiam.

anka2812-09-2005 08:47:36   [#07]

znaczący dorobek raz jeszcze

Nauczyciel stażysta, któremu mamy zamiar węczyć angaż na kontraktowego ma znać przepisy dotyczące funkcjonowania szkoły. Moim zdaniem w tym wypadku nie chodzi o jakieś szczególne publikacje, ale o dodatkową pracę, którą nauczyciel w ciągu tych 5 lat w szkole wykonał. Mieliśmy u nas taki przypadek. Dziewczyna pilotowała nowy podręcznik, organizuje konkursy, pracuje dodatkowo z młodzieżą, angażuje się w sprawy szkoły i dla mnie to wystarczyło, by zakwalifikować ją na kontraktowego. Nie róbmy przeszkód nauczycielowi, raczej należy tu pomóc. Nie oczekujmy, że taki nauczyciel będzie miał laureatów i osiągnięcia jak dyplomowany!

A swoją drogą, jak n-lowi, który przepracował 7 lat w szkole podpisać plan rozwoju, gdzie jako stażysta ma się zapoznawać z przepisami, poznawać pracę szkoły? To znaczy, że do tej pory niczego się nie nauczył?

Pozdrawiam:)

GMR16-01-2006 12:11:22   [#08]
czy jakoś określono, co to jest "znaczący dorobek"? Mam taki wniosek i potrzebuję podstawy do odmowy.
rzewa16-01-2006 12:34:26   [#09]

nie potrzebujesz podstawy

jeśli uważasz, że wniosek nie jest dostatecznie umotywowany, to odmawiasz - tylko ty możesz zdecydować co jest a co nie jest "znaczącym dorobkiem zawodowym"
Ivet16-01-2006 18:54:59   [#10]
Jesli pracuje 8 lat to ja bym jej dała stopień kontraktowego. Przecież przez ten czas czegoś się nauczyła, a już na pewno spełnia wymagania okreslone w rozporządzeniu. Byłam ostatnio na szkoleniu w kuratorium - oni byliby za nadaniem tego stopnia. Przynajmniej u mnie.
GMR17-01-2006 12:09:01   [#11]

[#09]

Rzewa - wiem, że tylko ja. Chodziło mi o przykłady dobrej praktyki. Ja nie chcę tej osoby ani skrzywdzić, ani wyróżnić. Przepis jest wieloznaczny (przeglądałem wątki w szukaju), ale pewnie jakaś praktyka w tym względzie się już ukształtowała.

p.s. teraz jadę na ferie, więc pozdrawiam wszystkich feriujących!

Bas17-01-2006 13:18:27   [#12]

Ja dałam

coś takiego n-lowi plastykowi, który wrócił do szkoły po przerwie. Za znaczący dorobek uznałam nagrodę dyrektora z poprzedniej szkoły, wyróżnienia na konkursach plastycznych, opracowany i wdrożony własny projekt interdyscyplinarny. Na kontraktowego starczyło.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]