Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gimnastyka korekcyjna w przedszkolu
strony: [ 1 ]
Ank11-09-2005 13:54:46   [#01]

Muszę chyba poruszyć ten temat w odrębnym wątku.

Jak organizujecie gimnastykę korekcyjną - ile zajęć w tygodniu i jak zatrudniacie nauczyciela. U mnie do tej pory na 1/22 i 1 zajęcie dla grupy dzieci w tygodniu = jest jeden dzień i ma dwie grupy po 30 minut. Tak jest w całej gminie ale coś to chyba nie tak. A może tak jak katechetę - jak ma dwa zajecia to 2/22?

Benigna11-09-2005 19:12:39   [#02]
Zazdroszczę Ci, Aniu, że możesz zatrudnić nauczyciela do korekcyjnej. U nas są to zajęcia, ktore dodatkowo opłacają rodzice.
Jeśli chodzi o czas, uważam, że u Ciebie było i jest dobrze (jeśli mówisz o korekcyjnej). 1/22 to jedna godzina pracy - zegarowa - w oddziale 22-godzinnym, czyli w sześciolatkach. Natomiast dzieci mogą mieć zajęcia od 15 minut (w 3-latkach) do 30 (w 6-latkach). Dlatego n-lka ma 2 razy po 30 minut. Zawsze to było logiczne i zgodnre z ramowym statutem przedszkola:

Załączniki do rozporządzenia
Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 21 maja 2001 r. (poz. 624)
Załącznik nr 1
RAMOWY  STATUT  PUBLICZNEGO  PRZEDSZKOLA
§ 6.
  1. Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego.
  2. Godzina zajęć w przedszkolu trwa 60 minut.
  3. Czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo, w szczególności zajęć umuzykalniających, nauki języka obcego, nauki religii i zajęć rewalidacyjnych, powinien być dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosić:
     1) z dziećmi w wieku 3-4 lat - około 15 minut,
     2) z dziećmi w wieku 5-6 lat - około 30 minut.

Nauczyciela gimnastyki korekcyjnej "dał" Ci op? My mamy tylko logopedów na 1/20, no i katechetki /jak wspomniałam od tego roku w sześciolatkach "mieszanych" wiekowo (5-l + 6-l) na 1/23/
Pozdrawiam :)
Ajcila11-09-2005 19:51:49   [#03]

dziewczyny

Ja nie mam z OP nikogo po za katechetką:-(

Gimnastykę korekcyjną mam 1 raz w tygodniu po 30 min w 3 grupach w zależności od rodzaju deficytu.

We wrześniu rehabilitant bada dzieci i typuje do grup. Ponadto ten sam specjalista prowadzi zajęcia z dziećmi na basenie.

Podobnie jak U Beni są to zajęcia płacone przez rodziców.

Ank11-09-2005 20:40:16   [#04]

No tu na moje OP nie mogę narzekać - mam przy dwóch oddziałach 3 godziny logopedy, 1 godzinę gimnastyki no i katechetę.

Do tego jeszcze centrum kultury daje nieodpłatnie instruktora 1 raz w tygodniu na zajęcia taneczne a od tego roku będą też warsztaty plastyczne (chyba nie tak często).

Benigna11-09-2005 20:57:59   [#05]
Pogratulować zdrowego rozsądku komuś, kto w op przeczytał o koniecznosci wspierania rozwoju dzieci i tak wam pomógł. Kurczaczki: i jeszcze instruktor tańca i plastyk. Fajnie. Też bym chciała.
Ale bez pozostałych twoich perypetii, Aniu...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]