Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kształcenie ind. a choroba dziecka
strony: [ 1 ]
józefinaw10-09-2005 23:34:53   [#01]

Witam. Mój nauczyciel jest zatrudniony na 18 godz. kształcenia indywidualnego specjalnego, w domu ucznia. Jak wygląda jego sytuacja kiedy uczeń zachoruje lub wyjedzie np.na leczenie? Czy  powinien być w szkole i wykonywać inne czynności zlecone przez dyr? Czy ma po prostu wolne?( z planu wynika , że powinien mieć zajęcia z uczniem , a  uczeń w szpitalu?)Czy ten nauczyciel może iść na zastępstwo za innego nieobecnego nauczyciela?

Proszę o podpowiedź jak rozwiązujecie takie sytuacje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

gera11-09-2005 10:23:34   [#02]

Moim zdaniem nauczyciel wtedy pozostaje w dyspozycji dyrektora, podobnie jak nauczyciel, którego klasa pojechała na wycieczkę.

Myślę też, że jeśli to jest krótka nieobecność, to nauczyciel może w tym czasie przygotowywać rózne materiały do pracy, dokonywać analiz, ewaluacji itp. Nie mniej jednak powinien zgosić to dyrektorowi i pozostawać w jego dyspozycji.

Dodam, że to jest tylko moje zdanie nie poparte podstawą prawną. Nie wiem też jak wygląda jego przydzial czynności i umowa.

józefinaw11-09-2005 22:42:44   [#03]

Jest to nauczyciel mianowany , a umowa podpisana jest na czas określony. W przydziale czynności  ma naucznie trójki dzieciaków 8+8+5= 18+3 nadgodziny. Wyjeżdża dziecko, z którym  ma 8 godzin, czyli 5+8=13, z tego wynika, że 5 godzin jest do dyspozycji dyrektora?

 

Gero,dżiękuję z podpowiedź, pozdrawiam!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]