Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ot pedagog!!!
strony: [ 1 ]
balukas09-09-2005 22:38:30   [#01]

Nauczyciel mianowany (szok, bo przeze mnie awansowany, a wtedy nic nie wskazywało na to, co z niego za "ziółko"), powiem więcej - pedagog szkolny, nie bacząc na wszystkie aspekty swojej profesji, powinności wobec uczniów, rodziców(o pracodawcy, przepisach etc. nie wspomnę) przychodzi z pismem o rozwiązanie ("w trybie natychmiastowym z dniem 12.09.") stosunku pracy!!! I już. Bo zatrudnia się od poniedziałku właśnie u innego pracodawcy. A tu np. stos nieruszonych "papierów" do stypendiów unijnych, nieprzekazany cały warsztat pracy. Ja na to, że w tym trybie się nie zgadzam (zresztą nie ma takiego trybu). A w odpowiedzi co słyszę? Że go to juz nic nie obchodzi. Nie przychodzi i już.

Nie zależy mi już na takim pracowniku, ale czy na takich nie ma siły?

balukas09-09-2005 22:58:16   [#02]

trudno tak..

Chyba temat nie taki. Może, jak się z nim prześpię, nabiorę dystansu. Chociaż trudno tak...
miriamm910-09-2005 08:51:40   [#03]

Wspólczuję

może na umowe zlecenie innego uczciwego człowieka do tego stosu, dopóki nie znajdziesz właściwego. Można walczyć, ale jak Ci ten stos odwali, że będziesz sie denerwował?
IPek10-09-2005 19:47:15   [#04]
Jeżeli dobrze rozumiem nauczyciel zatrudniony jest na podstawie mianowania. Możesz nie wyrazić zgody na rozwiązanie stosunku pracy w takim trybie i takim terminie. Wówczas, jeżeli nauczyciel nie przyjdzie do pracy, możesz skierować sprawę do komisji dysyplinarnej. Jeżeli jest to nauczyciel posiadający stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, ale zatrudniony na podstawie umowy o pracę - możesz, w razie nie stawienia się do pracy, rozwiązać z nim umowę bez wypowiedzenia z powodu naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.
Galind10-09-2005 21:36:31   [#05]

Takich przypadków będzie więcej! Sterty papierów i Łysenkowskie teorie zapewnienia jakości pracy szkoły prędzej czy później przyniosą efekt masowej migracji ludzi zdolnych do innych gałęzi gospodarki. W oświacie pozostaną jedynie mierni, bierni, ale wierni( wierność i oddanie oczywiście samorządowi)!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]