Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej RMUA
strony: [ 1 ]
Limosa09-09-2005 18:36:00   [#01]
Czy wydajecie jeszcze dla swoich pracowników raportyZUS RMUA ?
Czy wystarcza tylko tzw. paski ?

na stronie     http://firma.onet.pl/718,1062499,druki.html  znalazłam takie informacje:

Raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej

Płatnik składek zobowiązany jest za każdy miesiąc kalendarzowy przekazać ubezpieczonemu na piśmie informacje zawarte w raportach imiennych przekazanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w celu ich weryfikacji.

Informacje te płatnik składek może przekazywać na formularzu ZUS RMUA - raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej lub w innej formie, ale tak by spełniała ona wymogi określone w art. 41 ust.8 ustawy o systemie ubezpeiczeń społecznych


Czy paski spełniaą te wymagania ?
asper0109-09-2005 22:10:43   [#02]

"Paski" spełniają te wymagania, jeśli są na nich te informacje o których mówi art. 41 uosus. Ja od jakiegoąś już czasu nie robię RMUA (i tak nikt nie odbiera nawet "pasków") tylko same "paski" i z tyłu wstawiam pieczątkę szkoły i swoją. Moim zdaniem paski z Płac Optivum w 99% spełniają wymogi w/w artykułu...

Pozdro!!

krystyna09-09-2005 22:42:47   [#03]

trochę mnie zaskoczyły te pieczątki na paskach....

czy faktycznie muszą być ???

pp ???

CARMEN10-09-2005 12:58:37   [#04]

OBOWIĄZEK

U nas są RMUA. Jeśli ich nie ma, proszę o wydrukowanie. Mogą być raz na rok, a nie co miesiąc.
Majka10-09-2005 14:54:03   [#05]
Co miesiąc pasek, raz na rok plik RMUA.
asper0112-09-2005 09:15:32   [#06]

Powtarzam: "paski" z pieczątkami jednostki i gł. księgowego (lub dyrka) spełniają wymogi w/w artykułu!!! Ja praktykuje to od jakiegoś już czasu po przeczytaniu kiedyś stanowiska ZUS w tej sprawie, a niedawno nawet pisała o tym "Gazeta Podatkowa"!!!

Toć po co to robić jak to samo jest napisane na tych "paskach" i RMUA nie jest potwierdzeniem zapłaconych składek, bo tak samo można ich nie zapłacić a RMUA sporządzić....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]