Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje dla bibliotekarza
strony: [ 1 ]
Wiki09-09-2005 07:55:54   [#01]

Niech mi pomoże ktoś mądrzejszy, bo ja zaczynam się gubić. Pani  jest mgr administracji, zrobiła również 3-letnie zaoczne studium bibliotekoznastwa na uniwersyrecie M.kopernika i ma p.p.. Czy posiada kwalifikacje do szkoły ponadgimnazjalnej? Wydawało mi się że ma ale Pani w kuratorium stwierdziła że nie ma , dyrektor że ma . I co Wy na to?

Moje drugie pytanie dotyczy opiekuna stażu. Kogo przydzielić stażyście skoro nie pracuje u nas nauczyciel mianowany ani dyplomowany z danego przedmiotu. Chodzi tu dokładnie o j.angielski. 

Proszę pomóżcie !!!!!

ejrut09-09-2005 14:23:14   [#02]

Jeśli chodzi o drugie pytanie to opiekunem stażu może być każdy  nauczyciel mianowany lub dyplomowany- uczący innego przedmiotu.

Nigdzie nie jest powiedziane, że opiekun musi uczyć tego samego czy nawet pokrewnego przedmiotu.

                                   Pozdrawiam

Konto zapomniane09-09-2005 22:57:48   [#03]

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela - bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:

1) ukończyła wymagane do danego typu szkoły odpowiednio studia magisterskie lub wyższe zawodowe w zakresie bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa albo legitymuje się dyplomem ukończenia pomaturalnego studium bibliotekarskiego.

irsila10-09-2005 05:46:19   [#04]
mgr administracji nie daje uprawnień nauczycielskich, bo brak w tym pedagogiki.Jeśli miałaby jakiekolwiek studia o specjalności nauczycielskiej i do tego to studium bibliotekoznawstwa ( i tu pewnie potrzebne z 270, a ostatnio nawet 340 godzin to pewnie by to wystarczyło.Tak sądzę. Z tego co wkleiła tu beata1, tak wynika.Trzeba się zastanowić czy możliwość ukończenia kursu pedagogicznego coś tu da, raczej nie, bo takiej opcji nie ma w tych dwóch punktach. A to jeszcze ma być do szkoły ponadgimnazjalnej, tym bardziej za mało.Takie czasy.
Konto zapomniane10-09-2005 18:25:39   [#05]

 Cały szum rozpoczyna się od interpretacji pkt.2 a zwłaszcza tego magicznego słowa "albo". Jedni twierdzą ze bibliotekarzem może być osoba ,która jest nauczycielem a ponadto skończyła studia podyplomowe,kurs kwalifikacyjny lub studium bibliotekarskie.

Wedlug naszego KO wystarczy mieć ukończone studium bibliotekarskie(stąd to albo) + przygotowanie pedagogiczne i to na dzień dzisiejszy daje kwalifikacje bibliotekarzowi.Jednak nikt nie potrafi powiedzieć co po 2006.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]