Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie specjalne
strony: [ 1 ]
andrew08-09-2005 22:20:50   [#01]

Kochani, jak to u was funkcjonuje?

Czy uczniowie z orzeczeniem w stopniu lekkim korzystają z tych samych podręczników co ich koledzy z klasy w której się uczą?

Betty08-09-2005 22:55:42   [#02]
mam ten sam problem i tez nie wiem co dalej - za starego dyrka tak i szło i pójdzie za mnie
apit08-09-2005 23:13:55   [#03]
Książki do nauczania w upośledzeniu lekkim sprowadza się z WSiP na specjalnych zamówieniach - są do nich również karty pracy ucznia. Są bezpłatne tylko trzeba potwierdzać w KO i dołączyć orzeczenie . W klasie ogólnodosępnej piszemy rozkład pracy indywidualnej z uczniem na każdy przedmiot. Zadajemy wg kart pracy, wymagania zgodnie z programami dla up.w st.lekkim. Są również na stronie www. wsip.pl. Uczniowie uczestniczą w normalnych lekcjach. Jeżeli dochodzi niepełnosprawność ruchowa to jednak nauczanie indywidualne. Mam takie oba przypadki w Gimnazjum. Reszta , doświadczenie nauczycieli.
agabu09-09-2005 13:38:41   [#04]

apit

Czegoś tu nie rozumiem.

Czyżby uczniowie z lekkim upośledzeniem umysłowym mieli inną podstawę programową niż inni?

O ile wiem to nie.

Dlaczego, uczniowie z upośledzeniem w stopniu lekkim, mają uczyć się czego innego, z innych podręczników niż pozostali uczniowie w klasie?

Wymagania dostosowuje się do możliwości ucznia na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz indywidualizuje program nauczania łącząc go z terapią na dodatkowych zajęciach.

O ile wiem, bezpłatne podręczniki są dla szkół specjalnych, niekoniecznie te najnowsze i niekoniecznie zgodne z podstawą programową. Mylę się?

Barla09-09-2005 14:59:36   [#05]

Do zamówienia bezpłatnych podręczników nie dołącza się orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagany jest tylko podpis osoby upoważnionej w KO.

Podręcznik i program wybiera nauczyciel (KN). Jeśli nauczyciel ma w klasie dziecko z niepełnosprawnoscią to je diagnozuje i stwierdza, co bedzie dla dziecka najlepsze. Podręczniki takie same jak reszta klasy czy inne.

Bezpłatne podręczniki można też zamówić dla dziecka niepełnosprawnego w szkole ogólnodostępnej. Nauczyciele szkół masowych, z którymi współpracuję zamawiają bezpłatne podręczniki i dają dzieciom do domu (zadają pracę domową) lub pracują na tych podręcznikach w ramach rewalidacji indywidualnej. W szkole na lekcjach dzieci korzystają z tych samych podręczników co reszta klasy.

pag cz09-09-2005 19:49:34   [#06]
Bardzo ładnie. Ale co za  integracja jak dzieci uczą się z różnych podręczników? Czy o to chodziło twórcom pomysłu klas integracyjnych by dzieci w ten sposób różnicować na lepszych i innych? To jest gwóźdź do trumy integracji. To jest błąd logiczny już na wejściu. Czym się to w takim razie różni od szkoły specjalnej? Miejscem? To nie to .......

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]