Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchwała RP a skierowanie ucznia do OHP
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane08-09-2005 18:54:13   [#01]
Dyrektor gimnazjum z oddziałem przysposabiającym do pracy wymaga od szkoły do ktorej do tej pory uczęszczał uczeń uchwały RP o skierowaniu uczniów do OHP,czy ktoś może podac podstawę prawną?Rozp z 21.05.01 w spr. ramowych statutów par 8.1 mówi o przyjmowaniu na podst. uchwały ale chyba chodzi o uchwałę RP gimnazjum przyjmującego?Proszę o "rozjaśnienie" sytuacji.
Kropka09-09-2005 12:57:26   [#02]

Szkoła nie może kierować ucznia do takiego gimnazjum; mogą go tam przenieść rodzice. Szkoła macierzysta "przekazuje ucznia", czyli odpowiednie dokumenty, po uzyskaniu potwierdzenia, że uczeń jest w tym nowym gimnazjum.

 Wydaje mi się, że tak to przebiega.

wiolako210-09-2005 17:25:43   [#03]

u nas jest tak..

Rozp. z dnia 21 maja 2001 r. :Dyrektor gimnazjum po zapoznaniu się z sytuacją i możliwościami ucznia, na podstawie uchwały rady pedagogicznej, za zgodą rodziców (prawnych opiekunów), przyjmuje ucznia do oddziału przysposabiającego do pracy, uwzględniając opinię wydaną przez lekarza oraz opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.

Dyrektor gimnazjum uchwałą RP kieruje ucznia do oddziału przysp. do pracy.Tak to jest u nas...

JarTul10-09-2005 18:53:30   [#04]

Zgadzam się z Andą.
Wyżej wymieniony zapis, moim zdaniem, nie  daje uprawnień radzie pedagogicznej szkoły, którą uczeń opuszcza do podejmowania uchwały w sprawie skierowania ucznia do oddziału przysposabiającego do pracy w gimnazjum.
To dyrektor gimnazjum przyjmującego ucznia do oddziału przysposabiającego do pracy, aby przyjąc go musi:
- uzyskać stosowną uchwałę własnej RP,
- mieć zgodę jego rodziców,
- mieć opinię wydaną przez lekarza
- mieć opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.

Grażyna K12-09-2005 10:11:37   [#05]
A jak jest z przyjmowaniem ucznia niepełnoletniego do gimnazjum dla dorosłych? Prawo mówi tylko, że: "Do szkoły podstawowej lub gimnazjum dla dorosłych można przyjąć osobę, która najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ukończyła 16 lat, a w przypadku uczestników Ochotniczych Hufców Pracy - 15 lat, jeżeli osoba ta ma opóźnienie w cyklu kształcenia i nie rokuje ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum dla dzieci i młodzieży."
Kto ma podjąć decyzję i na jakiej podstawie?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]