Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kształcenie zintegrowane
strony: [ 1 ]
małgocha08-09-2005 16:12:57   [#01]

Witam wszystkich Forumowiczów!

Od tego roku szkolnego jestem "vickiem". W związku z tym mam kilka watpliwości i pewno jeszcze dużo nie wiem! Proszę powiedzcie jak powinny wygladać plany wynikowe czy rozkłady w nauczaniu zintegrowanym?Czy wystarczą tylko wymagania edukacyjne? W dzienniku pojawiła sie rubryka edukacja-co należy tam wpisywać?Bedę wdzieczna również za wszelkie informacje dotyczace szkolnego zestawu programów! W szukajce poczytałam!Pozdrawiam!

Martuś08-09-2005 17:56:44   [#02]
Gotowe przykładowe  i dobre plany wynikowe do Wesołej Szkoły możesz kupić w WSiP /np.przez Internet/Kpl. również w wersji elektronicznej.
Vincia08-09-2005 22:58:12   [#03]

Nie tak dawno, również na forum, była mowa o tym, że w naucz. zintegrowanym nie ma być planów wynikowych. I nagle jest o nich coraz głośniej. Czy to czasem nie wydawnictwa przebiły poglądy specjalistów?

My w tym roku jeszcze uchroniliśmy się od planów wynikowych, pozostając przy wymaganiach podstawowych i ponadpodstawowych, ale kto wie co będzie za rok.

Jakie argumenty przemawiają za pisaniem planów wynikowych przy ocenie opisowej?

Iwona209-09-2005 00:04:56   [#04]

O planach wynikowych w kształceniu zintegrowanym.

Plan wynikowy może szkodzić

http://www.wszpwn.com.pl/default.asp?section=KLUB&ID=4343

małgocha09-09-2005 08:08:38   [#05]
W takim razie czego powinnam wymagać od nauczycieli kształcenia zintegrowanego???
agda09-09-2005 09:25:49   [#06]

kształcenie zintegrowane

Plan wynikowy WSiP o którym mowa wyżej też ma tylko wymagania podstawowe i ponadpodstawowe. Wg mnie jest do zaakceptowania. Ponadto wymagam od nauczycieli PSO. "Edukacja" w dzienniku to taki dawny przedmiot - pisze się, np. edukacja matematyczna, polonistyczna, plastyczna, itp. i dokonuje się tam wpisów postępów dzieci w tym zakresie (forma wpisu zgodna z WSO).
małgocha09-09-2005 11:56:57   [#07]
W kwestii dziennika - nie chodzi o zapisywanie osiągnięć uczniów z poszczególnych edukacji, tylko o rubrykę "Edukacja" w realizacji tygodniowych planów nauczania.Co tam należałoby wpisywać?
mała re09-09-2005 13:48:27   [#08]

Edukacja" w dzienniku to taki dawny przedmiot - pisze się, np. edukacja matematyczna, polonistyczna, plastyczna,

- dokładnie to pisze się w rubryce Edukacja w realizacji tygodniowych planów nauczania, to oznacza z jakiego zakresu edukacji nauczyciel realizował zajęcia w danym dniu.. nie wpisujesz przedmiotu język polski czy matematyka tylko eduk.polonistyczna, matematyczna, muzyczna..itd.w następnej rubryce jest blok tematyczny ,obejmuje on kilka dni a nawet tygodni, dalej temat dnia i szczegółowa tematyka zajęć realizowanych w danym dniu

agda09-09-2005 14:58:28   [#09]

kształcenie zintegrowane

Plan wynikowy WSiP o którym mowa wyżej też ma tylko wymagania podstawowe i ponadpodstawowe. Wg mnie jest do zaakceptowania. Ponadto wymagam od nauczycieli PSO. "Edukacja" w dzienniku to taki dawny przedmiot - pisze się, np. edukacja matematyczna, polonistyczna, plastyczna, itp. i dokonuje się tam wpisów postępów dzieci w tym zakresie (forma wpisu zgodna z WSO).
agda09-09-2005 15:00:56   [#10]
Przepraszam za powtórkę, ale coś mi się pomyliło.
małgocha09-09-2005 15:17:52   [#11]

KZ

Czy PSO w kształceniu zintegrowanym to wymagania edukacyjne? Co zawiera? Widzę, że plany wynikowe to jest problem. Moi nauczyciele też dyskutują na ten temat, ale to ja muszę podjąc decyzje czy wymagać ich czy nie...

Vincia09-09-2005 20:16:46   [#12]

małgocha

Moja rada: nie wymagaj zbyt wielu papierzydeł. Absolutne minimum. Polecam za Iwoną2 "link do Klemensa". Dyrektor, który naprawdę czuje reformę  wie, że nauczanie zintegrowane ma zupełnie inny charakter i zadania niż praca w IV-VI, że najważniejszy jest indywidualny praktyczny i trudny do zaplanowania kontakt z dzieckiem (czasem na poziomie zawiązywania sznurowadeł, czasem na poziomie książek popularno-naukowych), a na to trzeba mieć czas, energię i serce.

Stosy papieru może i uspokajają sumienie, dają poczucie dobrej pracy, ale czy prawdziwie?

koperek09-09-2005 20:25:41   [#13]

PSO w nauczaniu zintegrowanym Wałbrzych IBK nazwał poziomami A,B,C,D, a to nic innego jak poziom konieczny, podstawowy,rozszerzony, dopełniający .

małgocha10-09-2005 09:20:18   [#14]

KZ

Dziękuję bardzo za rady. Gosiu czy możesz podać ten "link do Klemensa"?Pozdrawiam!
Vincia10-09-2005 21:50:58   [#15]

malgocha - patrz#4, a zresztą, co tam:

http://www.wszpwn.com.pl/default.asp?section=KLUB&ID=567

http://www.wszpwn.com.pl/default.asp?section=KLUB&ID=3318

http://www.wszpwn.com.pl/default.asp?section=KLUB&ID=4343

małgocha10-09-2005 22:01:20   [#16]
A faktycznie! Chyba przepracowana ostatnio coś jestem!Dzięki serdeczne!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]