Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niepewność naboru uczniów na kolejny rok szkolny
strony: [ 1 ]
nalix08-09-2005 15:29:18   [#01]
Czy niepewność naboru uczniów na kolejny rok szkolny może być "potrzebą wynikającą z organizacji nauczania", a więc podstawą do podpisania umowy na czas określony z nauczycielem mianowanym?  Proszę o opinie, za które z góry dziękuję.
Marek Pleśniar08-09-2005 15:50:43   [#02]

jest to możliwe, gdyż szkoła otrzymuje wykaz dzieci rocznikami. Widać tam liczbę przyszłych uczniów w rejonie i można zaplanować nabór i zatrudnienie. Dobrze dla organizacji tej dziedziny jest zrobienie sobie prognozy - w odniesieniu do liczby klas w przyszłym roku.

W takiej sytuacji trudno liczyć na pewny nabór ponad stan zameldowania.

Majka08-09-2005 16:00:59   [#03]
W liceum trudniej :(

Mieliśmy projekt na 6 klas, kandydatów na 6 klas, a mamy 5. Na trzy kierunki był solidny nadmiar, na jeden mało chętnych. Uczniowie nie życzyli sobie zmian i odebrali papiery.
Cały przemyslny plan przydziałów  diabli wzięli.
nalix09-09-2005 11:35:40   [#04]

co z tym naborem?

No tak -ale jeśli szkoła i to średnia dokonuje naboru z całego powiatu, to nie da się tego prezyzyjnie określić. Raczej planuje się na wyrost, że będzie.
Magik09-09-2005 15:32:18   [#05]

Nalix

Nalix oczywiście , że w liceum tego się nie da przewidzieć bo młodzież przychodzi z poza rejonu i uważam że dyrektor nie może bawić się w proroka , tylko jak ma wakat to umowa na czas nieokreślony!

 

Jedyne  co wie dyrektor to tylko tyle ile może klas otworzyć , bo są pewne ograniczenia, np. 7 klas – przeciętnie

 

Nalix to nie może być potrzebą wynikającą z organizacji nauczania.

Zawieranie umów w tym wypadku na czas określony to tylko asekuracja dyrektora przed mniejszym naborem.( żeby w razie czego nie wypłacić należnych odpraw nauczycielowi).

 

Arkusz organizacyjny oddaje się przed zakończeniem rekrutacji i przyjmuje się że jest tak jak w nim zapisano, więc wszelkie prorokowanie jest niezgodne z prawem i to w razie potrzeby trzeba wykazać w sądzie pracy.

Pozdrawiam

 

nalix09-09-2005 16:27:31   [#06]

gratias ago

Ad Magik

Myślę identycznie. Ale jak przekonać o tym sąd. Gdyby był jakiś precedensowy wyrok sądu, to co innego. Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie.

Magik09-09-2005 16:51:39   [#07]

Nalix

Nalix

Nie znam takiego wyroku sądu , ale postaram się dowiedzieć – kiedy rozprawa?

Ja bym się bronił tak jak mniej więcej opisałem.

Nie masz za co dziękować , pomagać innym to ludzka rzecz.

Nie wiem dlaczego dla niektórych to jest jakaś abstrakcja?

,,……człowiek jest wart tyle ile może zrobić dla drugiego człowieka….”

Pozdrawiam

nalix12-09-2005 12:12:35   [#08]

Ad Magik

Dziękuję za pomoc. Rozprawa dopiero w listopadzie, bo w sądzie czeka 1200 spraw do rozpatrzenia. Gdyby był jakiś wyrok, dużo by to pomogło. W każdym razie jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy.

Salve!

kasiek12-09-2005 14:55:10   [#09]

Nalix,

trzymam kciuki- ja już wywalczyłam umowę na czas nieokreślony, u mnie na szczęście wystarczyła rozmowa z ZEAS-em i dyrekcją...
Magik12-09-2005 22:25:06   [#10]

Nalix

Jestem trochę zajęty , szkolę się na egzaminatora- koszmar.., ale

 

postaram się jeszcze w tym tygodniu poszukać takiego wyroku o jaki

Ci chodzi , jeśli oczywiście taki wyrok jest.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości , głowa do góry

Magik12-09-2005 22:28:38   [#11]

Nalix

Acha mam jeszcze pytanie : jak dlugo od zlozenia wniosku czekales na rozprawe ?
nalix14-09-2005 17:36:31   [#12]

rozprawa

Wczoraj złożyłem pozew do sądu pracy i rozprawa dopiero się odbędzie. Dziękuję za pomoc.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]