Forum OSKKO - wątek

TEMAT: konferencje, zawody, szkolenia itp.
strony: [ 1 ]
Kucu08-09-2005 15:23:55   [#01]
Mam pytanie: nauczyciel w mojej szkole udaje się na zawody z dziećmi. Zawody rozpoczynają się o godzinie 11. Na jakiej podstawie prawnej udzielam mu zwolnienia od pracy (zastępstwa za niego)? Dalej, jeżeli zawody kończą się o 13, a on pracuje w tym dniu do godz. 14.30, to czy ma on obowiązek wracać do szkoły, skoro jego zajęcia dydaktyczne zostały i tak odwołane. Proszę Was o pomoc.
Rycho08-09-2005 15:30:31   [#02]
nie udzielasz mu zwolnienia od pracy, bo on przeciez pracuje, tylko inaczej :)
 
Jeśli wcześniej było wiadomo, że zawody skończą sie o 13, to dlaczego odwołano wszystkie zajęcia tego nauczyciela?
Najpierw pracował na zawodach, a potem powinien w szkole, zgodnie ze swoim rozkładem.
Kucu08-09-2005 15:37:44   [#03]
Ja rozumiem, że pracuje, inaczej -:), natomiast nie wiadomo było ile to potrwa. To dotyczy nie tylko przypadku zawodów, ale ogólnie, czy nauczyciel musi wracać do szkoły, skoro na przykład wróci na ostatnią lekcję, a ona i tak jest już odwołana. Zależy mi tu na podstawie prawnej, której nie potrafię odnaleźć.
zgredek08-09-2005 16:05:06   [#04]
kucu uczy wf i buntuje się przeciwko wracaniu do szkoły po zawodach - i chciałby pokazać dyrektorowi taki przepis, którego ten dyrektor nie zna, czyli chciałby udowodnić, że sie lepiej zna
Kucu08-09-2005 16:15:28   [#05]
Nie rozumiem skąd takie pomysły drogi Zgredku? Problem jest zupełnie innej natury, ale skoro to miało mi pomóc, to dzięki.
AnJa08-09-2005 16:38:22   [#06]
podstaw prawnych to ci nie znajdę, ale
- masz obowiązek realizować okreslona liczbe godzin (pensum i ew. ponadwymiarówki)
-- harmonogram ich realizacji okresla tygodniowy plan lekcji

to są dokumenty wewnątrzszkolne, wymienione nawet w uoso i "przechodzą" przez RP

uczestnicząc jako opiekun w zawodach realizujesz przydział - tyle, że "inaczej"

jeśli zawody skończyły się wcześniej niż wstępnie zakładano powinieneś do szkoły wrócić - bo masz do zrealizowania godziny z planu tygodniowego

brak zwolnionych już do domu uczniów nie zwalnia ciebie - jeśli chcesz otrzymać wynagrodzenie za godziny nieodbyte nie z twojej winy (choć tu róznie w regulaminach OP jest - ja o swoich piszę)

może się i tak okazać, że chociaż klasy nie będzie dyrektor wysle cię na jakieś doraźne a niespodziewane zastępstwo (oczywiście w tej sytuacji niepłatne)

uff
...
no, u mnie to by łatwo tak nie było:
1. nie widzę sensu (innego niż z prawa wynikający)wracania,
2. dziwne to planowanie - jak zawody zaczynają sie o 11 to do 13 skończyć sie prawa nie mają - chyba, że wiadomo, że będą do 13, ale wtedy po co odwoływać zajęcia po tej godzinie?
3. jeśli miały trwać dłużej, a skończyły wcześniej dla twoich uczniów (bo przerżneli w pierwszym meczu eliminacji granych pucharem bez baraży) - no, to już naprawde łatwo by ci u mnie nie było;-)
Kucu08-09-2005 17:48:15   [#07]
Dzięki, a co w przypadku, kiedy zawody planowane są do godziny 13np. a trwają 2 godziny dłużej? Przysługują mi wtedy godziny ponadwymiarowe?
AnJa08-09-2005 19:16:40   [#08]

wg mego OP

nie

40 godzin się kłania
DYREK08-09-2005 19:27:29   [#09]
A może by tak zawody po 15:00  w ramach 40 godzin pracy?
AnJa08-09-2005 19:29:08   [#10]
jestem za

ale niektórych - np. sportowo-obronnych sie nie da

jeśli jednodniowe to ok.10-12 godzin trwają

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]