Forum OSKKO - wątek

TEMAT: katechetka chce się zwolnić
strony: [ 1 ]
zabuniatko08-09-2005 09:36:21   [#01]

i znów sprawa katechetki :)

Mam jeszcze jedno pytanie, i wole się upewnić tu, niż postąpić nieroztropnie.

Z dniem 1.IX rozpoczęłam pracę w dwóch SP jedna - 6/18 i druga 10/18 - a więc niepełny etat. W ostatnich dniach otrzymałam propozycję w innej szkole 14/18 (od listopada) - przy czym musiałabym z jednej zrezygnować. Ale - podpisałam umowy. Są na czas nieokreślony (Misję Kanoniczna mam na cz. nieokreślony). Jak powinnam postąpić chcąc zrezygnować? Czy trzeba zachować tu jakiś czas wypowiedzenia? Powinnam złożyć jakieś pismo u Dyrekcji? Na ile uprzedzić o tym Proboszcza o swoim odejściu?

Dzięki serdeczne za pomoc.

zabuniatko08-09-2005 20:58:31   [#02]
pomóżcieeee
Gaba08-09-2005 21:26:41   [#03]
Tylko porozumienie stron - nikt ci nie pomoże, bo tylko decyzja dyrektora tu ma jakowys wpływ.
zabuniatko08-09-2005 21:33:16   [#04]
aha, czyli mam po prostu pójśc i powiedziec o co chodzi tak? bez zadnych wypowiedzen i innych papierków?
Gaba08-09-2005 21:47:03   [#05]
wypowiedzieć możesz, ale... może się nie zgodzić... bo to bardzoi komplikuje, lepiej prosić i pomoc z nową osoba, wyobrax sobie, jak sie bedzie miała ta Twoja szefowa, jak sie dowie, że nie ma nauczyciela... trudna to sytuacja, prawda?
IPek08-09-2005 22:18:27   [#06]

Tak zwany ruch kadrowy w szkołach trwa do 30 maja. Zarówno pracownik (nauczyciel) jak i pracodawca chąc rozwiązać stosunek pracy za wypowiedzeniem, a więc bez zgody drugiej strony stosunku pracy, powinien wypowiedziec stosunek pracy do 30 maja ze skutkiem na dzień 31 sierpnia (art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela). W tej chwili pozostaje tylko i wyłącznie porozumienie stron, a więc dyrektor musi wyrazić zgodę na propozycję pracownika o rozwiązaniu umowy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]