Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda dla ucznia
strony: [ 1 ]
Sylvi07-09-2005 11:03:11   [#01]

Dzień dobry wszystkim  FORUMOWICZOM !!!!

Mam pytanko - niby proste niby nie.

Czy na przyznaną Nagrodę Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w nauce wypłaconą przez Dyrektora Szkoły wystawiamy pit ???? Jeżeli tak to jaki, 8 ile ? Jeżeli nie to nie ma problemu :) Wie ktoś coś na ten temat?

Sylvi13-09-2005 08:34:25   [#02]
Czy naprawde nikt z Was takiej nagrody nie wypłaca czy temat jest beznadziejny?????
Dorota K13-09-2005 10:26:09   [#03]
sylvi, moja córka otrzymała taką nagrodę w zeszłym roku i otrzymała PIT, który musieliśmy uwzględnić jako rodzice w rozliczeniu rocznym. (miała wówczas 16 lat). PIT wystawiła jakaś firma, wystąpiła również z wnioskiem o nadanie córce numeru NIP. Jeśli chcesz, to wszelkie dane wyślę Ci wieczorem na priva. Podaj swój e-mail.
Sylvi13-09-2005 10:34:23   [#04]

Dziękuję bardzo Dorotko K.

Z niecierpliwością czekam na wiadomość.

A jest jakaś różnica kiedy dziecko jest uczniem szkoły podtsawowej? - bo nie mam pojęcia .

Gaba13-09-2005 22:10:19   [#05]

a naszym uczniom nie wystawia się PIT-u, bo... to jest nagroda.

;-)

Grażyna14-09-2005 10:05:01   [#06]
u nas też nikt nie otrzymał PIT-u, ale w przyszłym roku otrzyma go uczennica, która ma nagrodę ufundowaną przez prywatnego sponsora (to osobiście sprawdziłam w Urzedzie Skarbowym). Oczywiście będzie zwolniona z podatku, bo nie przekracza to kwoty (nie pamiętam dokładnie) 300 zł. Otrzyma PIT 8, a potem rodzice składają jeszcze w jej imieniu zeznanie roczne do końca kwietnia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]