Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje nauczyciela świetlicy
strony: [ 1 ]
halaz07-09-2005 10:05:24   [#01]

Mam powazny problem z ustaleniem kwalifikacji nauczyciela świetlicy. Zatrudniony jest od 1986r z wykształceniem SN nauczanie początkowe i pracuje w klasach I - III, w 1989r mianowanie, w 1992 r przechodzi do pracy na świetlicy i do dzis tu pracuje. W 2000 r uzyskuje mianowanie przez organ prowadzący, a w 2004r. kończysy studia z psychologii (bo podoba się jej ten kierunek w odróżnieniu od pedagogiki op. wych.).

Jako dyrektor zastałam tą sytuację.

Czy są to kwalifikacje do pracy na świetlicy i co w dniu 1 września 2006?

Proszę o pomoc.

beera07-09-2005 11:31:26   [#02]

świetlica i kwalifikacje

w Rozporządzeniu o kwalifikacjach obowiązujacym na dzis nie ma okreslonych wymaganych kwalifikacji dla nauczyciela zatrudnionego w swietlicy.
Trudno więc orzec, czy jakies kwalifikacje sa niewystarczajace

A te, przedstawione przez Ciebie dla mnie bylyby wystarczajace najzupełniej, tym bardziej, ze jak rozumiem swietlica w szkole podstawowej.

halaz07-09-2005 12:37:02   [#03]

dzieki

ale mój organ prowadzący (z nadzorującym jeszcze nie rozmawiałam) uważa, że to nie są wystarczające kwalifikacje . Problem polega na tym, że to stanowisko nie jest ujęte w rozp. o kwalifikacjach nauczycieli.
beera07-09-2005 16:07:51   [#04]

po prostu

popatrz na Rozporządzenie pod katem nie dokladnie kierunkowych kwalifikacji lecz kwalifikacji nauczycielskich.

Nauczycielem w sp moze być osoba, ktora ukończyła kierunek zgodny z nauczanym przedmiotem ( a nie ma studiow : opieka świetlicowa;-) lub zblizony z nauczanym.
Podane przez Ciebie są OK jak najbardziej.

czy to już problem na ten rok?
Bo w tym roku i tak juz jest zatrudniona, niech sobie więc pracuje spokojnie ( na marginesie- ciekawa jestem czy w projekcie Kuratorium wnioslo zastrzeżenia do projektowanego przydziału czynnosci dla tej pani?)

A w maju 2006 bedziesz się martwić.
W tym czasie może nastapić kolejna zmiana Rozporządzenia o kwalifikacjach( nawet musi)

bombel1307-09-2005 17:52:32   [#05]

mam ten sam problem

nauczyciel na świetlicy w podstawówce ma obawy, czy w 2006 jego kwalifikacje będą wystarczające do dalszej pracy, a ma:

1. licencjat z resocjalizacji

2. mgr - z pedagogiki ogólnej

3. podyplomówki z bibliotekoznawstwa i w-fu z gimnastyką korekcyjną

Elusia07-09-2005 18:46:17   [#06]
a co ma wpisane w akt nadania z 2000roku?
bombel1307-09-2005 18:58:52   [#07]

dokładnie nie pamiętam, ale

jest coś o placówkach wychowawczych
halaz08-09-2005 07:24:54   [#08]

asiu

Dziekuję

Kuratorium nie wniosło żadnych zastrzeżeń co do jej kwalifikacji. Zaproponuje jej podjęcie studiów podyplomowych z pedagogiki op. wych., a potem zobaczymy.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]