Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 1 zespół kilka umów
strony: [ 1 ]
ulkowa06-09-2005 17:27:17   [#01]

Nie wiem jak rozwiązać ten problem. OP twierdzi, że w 1 Zespole Szkół Zawodowych musibyć kilka umów. Podam przukłady

1. Nauczyciel np. j polskiego w Zespole ma łącznie np 22 godziny.w tym uczy 7 godzin w Technikum, 6 godzin w Liceum Profilowanym, 6 w zasadniczej szkole i 3 w technikum Uzupełniającym. Przecież jeżeli będzie miał kilka umów to nigdzie nie będzie miał pół etatu i co wtedy ze stażem. A te 4 ponadwymiarówki nie będą juz ponadwymiarówkami tylko godzinami etatowymi.

Zaznaczam, że jest to jeden Zespół Szkół Zawodowych w którym dyrektor jest dyrektorem Zespołu, wicedyrektorzy tez są wicedyrektorami Zespołu. Arkusze organizacyjne robi sie dla Zespołu. Kadrowa jest jedna. Księgowość jest jedna i wypłatę robi sie dla Zespołu a nie dla poszczególnych szkół. Uważamy, że OP nie ma racjiale oni się upierają. Ostatnio mówią coś o uzupełnianiu etatu. Czyli oznaczłoby to, że dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Technikum każe uzupełniać etat w Zespole Szkół Zasadnicza Szkoła Zawodowa. No i oczywiście ponadwymiarówek nie będzie, bo to co ponad 18 będzie nową umową. Pomóżcie bo juz 5 a nauczyciele nie mają umów. Najważniejsze, że dostali wypłatę

Magosia06-09-2005 18:12:39   [#02]

Trudno będzie pomóc:-(((

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=11679&st=4

Poczytaj powyżej :-(

ulkowa06-09-2005 18:35:48   [#03]
dziekuję, przeczytałam. I fajnie napisałaś: "trudno bedzie pomóc". Dalej i tak nic nie rozumiem. Jak wytłumaczyc nauczycielowi, że nie może rozpocząć stażu bo nie ma nigdzie pół etatu. A jak wytłumaczyc starszym nauczycielom, że dostana mniejsze świadczenie urlopowe. A teraz nastepna sprawa sprawozdawczość. EN-7 mamy robic na Zespół, będzie to faktyczne zatrudnienie. A rkusza weżmiemy ponadwymiarówki (bo arkusz jest zbiorcczy. A SIO danego nauczyciela wykaże w różnych typach szkół i okaże sie, że jest więcej nauczycieli a mniej ponadwymiarówek. I kto za to oberwie?
Magosia06-09-2005 18:58:26   [#04]

Stary-nowy problem

i póki się nie ureguluje problemu zespołów - będzie wracał w różnych postaciach. Wiem, że Ci nie pomogłam - bo mam ten sam problem :-(

AnJa troche inaczej to widzi i rozwiązuje - ma kadrową w szkole, i OP go bardziej słucha.

AnJa06-09-2005 19:02:04   [#05]
nikt nie oberwie

wszyscy generalnie mają to w ...

staz rozpocząc może - wystarczy, że ma łacznie min pół etatu

zresztą - jak przeczytasz i odsyłacze z odsyłacza z #2 to albo zgłupiejesz do reszty, albo tez zaczniesz mieć w d...
AnJa06-09-2005 19:03:38   [#06]
OP mnie nie słucha

ja z nim akurat o takich duperelach gadać nie zamierzam
Magosia06-09-2005 21:06:51   [#07]

Tylko masz kadrową i księgową w szkole

 i TY jesteś ich szefem - to Cię słuchają. Jak bym tak miała, to też bym się OP nie pytała.

Mnie (teoretycznie raczej) obsługuje tzw. GOASZ i umowa na zespół od dwóch lat mi nie przejdzie- a z koniem trudno mi się ciągle kopać, zwłaszcza, jak prawo mi nie sprzyja. Wiesz, w czym rzecz.

Na szczęście mam prawie rozdzelone grono, w tym roku mi się nie udało anglistki podzielić.

cynamonowa06-09-2005 21:22:23   [#08]
 Identycznie kombinuje z SIO ( niepełnozatrudnieni). Wg stanu faktycznego mam ich 4, według SIO 14, ta sama historia z nadgodzinami a gdzie wpisać 2 wuefmenów, którzy po 12 godzin mają i tu i w gim? I gdzie odbywaja staż?
ulkowa07-09-2005 18:27:16   [#09]

a co z zasiłkiem na zagospodarowanie

Nauczycielka otrzymała tytuł nauczyciela kontraktowego. Jest zatrudniona w tych kilku szkolach na ileś tam etatu. W zadnej nie ma pół etatu. Łącznie 22/18. Zwróciła sie Do dyrektora Zespołu Szkół o wypłate zasiłku na zagospodarowanie bo przecież to dyrektor Zespołu szkół podpisywał umowy o pracę. Dyrektor omawia bo nie ma pół etatu. A może ma je wypłacić z 22/18. A może mają iść do sądu?
AnJa07-09-2005 18:47:13   [#10]
sądbyłby najlepszy

tyle, ze jakoś tak jest, że jesli dyrektor w nim przegra (a szanse są spore) to pretensje do niego OP mieć bedzie na pewno

a KO to wtedy wcale nie interesuje
ulkowa07-09-2005 19:01:36   [#11]
fajnie - nikt nie słucha, a tu czekaja sprawozdania. Przeciez to istna wariacja.Przecież jak napisała Viola wyjdą bzdury ale to i tak najmniej istotne. Dlaczego arkusz robi sie na Zespół, wykazuje sie godziny ponadwymiarowe a umowy to na szkoły? Moze to i arkuszy powinno robic sie kilka? W arkuszu zatwierdzonym przez OP Iksiński ma 2 ponadwymiarówki a w rzeczywistości jest poczwórnie niepełnozatrudniony i nie należy się jemu nawet zasiłek, ale za to swiadczenie urlopowe wyzsze. Ale co tam jutro tez jest dzień. Dzisiaj i tak juz nic nie wiem. Zreszta tak samo jak i wczoraj :) Zdurniał czlowiek na stare lata
syrenka07-09-2005 19:26:01   [#12]

do #09

ulkowa,
spójrz do art. 22 ust. 3 KN.
IPek07-09-2005 22:12:32   [#13]
Z wyroku Sądu Nawyższego - 2001.07.04 wyrok SN I PKN 523/00 OSNP 2003/10/246 Zespół szkół składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, utworzony na podstawie art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (jednolity tekst: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 ze zm.), jest pracodawcą dla nauczycieli wykonujących pracę w obu tych placówkach, wynika jednoznacznie, że z nauczycielem zawierasię jedną umowę przez zespół. Z uzadadnienia do powyższego wyroku wynika, że pracodawcą jest zespół szkół, a poszczególne szkoły są miejscem wykonywania pracy.
beera07-09-2005 22:15:20   [#14]

ipek

podnisę wątek o PIPie- poczytaj ok?
Marek Pleśniar07-09-2005 22:16:22   [#15]

logiczne

czemu MENowi to nie odpowiada? (bardzo bronią koncepcji pracodawcy - szkoły a nie zespołu)

cynamonowa07-09-2005 22:19:01   [#16]
 MEN z wyrokiem najwyższego sądu sie nie zgadza? Żle sie dzieje w państwie duńskim i tyle
beera07-09-2005 22:19:41   [#17]

a taak mowi MENIS w kontekscie SIO

Przekazano nam tez informację roboczą dla użytkowników: 

Sytuacje, w których należy dopuścić dwie tabele N2 (dotyczące zatrudnienia nauczycieli w programie SIO)

I.  W szkole lub placówce

1. Nauczyciel uzupełnia etat na podstawie umowy zawartej w innej szkole i ma drugi stosunek pracy w szkole, w której uzupełnia etat.

2. Nauczyciel jest zatrudniony w pełnym lub niepełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony i ma drugą umowę na czas określony albo na czas zastępstwa za nieobecnego nauczyciela.

3. Wariant p.2 - nauczyciel jest zatrudniony w pełnym lub niepełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony i ma umowę zlecenie na kursie (w placówce doskonalenia nauczycieli, w CKU, w CKP).

 II. W zespole szkół i placówek

1. Nauczyciel ma dwa odrębne stosunki pracy w dwóch różnych szkołach zespołu

 Błędy.

1.Dyrektor, którego opisano raz jako dyrektora, a raz jako nauczyciela — program umożliwia wykazanie wszystkich obowiązków w ramach jednego stosunku pracy

2. Nauczyciel ma dwie umowy w zespole szkół, obie zawarte „na zespół", a nie na poszczególne szkoły w zespole.

http://www.oskko.edu.pl/konferencje/sio-07-2005.htm

( relacja Marka)

IPek07-09-2005 23:17:51   [#18]

Asiu - z zainteresowaniem czekam na wętek o PIP-ie.

Violu - MENiS nie zgadza się z wyrokiem SN opierając się na literalnym brzmieniu art. 11 Karty Nauczyciela - Dyrektor szkoły   nawiązuje z nauczycielem stosunek pracy... Niemniej jednak mając oparcie w stosunkowo "młodym" wyroku SN można czuć się bezpiecznie nawiązując stosunek pracy przez zespół, a nie przez szkołę.

AnJa08-09-2005 08:07:53   [#19]
Jako dyrektor zespołu jestem też dyrektorem szkół go tworzących.
ulkowa08-09-2005 12:22:15   [#20]

dziękuje wszystkim. Ale co zrobić skoro OP upiera się . Jak co roku zawierać po 5 umów? przecież każdego roku nauczyciel będzie miał różne godziny w różnych szkołach. Bardzo dzięki za pomoc !!!!!!!

zgredek08-09-2005 15:04:00   [#21]
AnJa to chyba odwrotnie - jako dyrektor szkół jesteś dyrektorm zespołu (pewności nie mam w oso trzeba by sprawdzić)
AnJa08-09-2005 16:14:59   [#22]
a w konkursie na dyrektora poszczególnych szkół czy zespołu startowałaś?

nie interesuje mnie co w uoso
zgredek08-09-2005 16:18:23   [#23]

no to właśnie następna głupota jest

źle te konkursy są przeprowadzane - powinno być do każdej szkoły osobno;-)

zgredek08-09-2005 16:26:53   [#24]

no rację masz - sprawdziłam

2. Dyrektor zespołu jest dyrektorem szkoły lub placówki w rozumieniu ustawy.

AnJa08-09-2005 16:44:00   [#25]
widzisz zgredku, to było oczywiste

1. nie jestem wcale taki głupi,

2.uoso nie jest wcale takie głupia

Pytanie retoryczne więc(bo nie wiadomo, kto to czyta, a proste zdania może się zdarzyć, że rozumie, choc tego co w interpretacjach pisze niekoniecznie):

Kto jest głupi?
zgredek08-09-2005 17:20:50   [#26]

głupia

głupota;-))))))))) jest po prostu
Konto zapomniane08-09-2005 20:40:07   [#27]
Czy ktoś pracuje w zespole szkól, w którym funkcjonuje SP i LO? Mamy też  problem z zatrudnianiem, nauczyciel realizuje pensum w LO, a ma nadgodziny w SP, chociaż wcale nie jest tam zatrudniony, a jak do tego dołożyć rozliczenie średnoroczne to dopiero jest cyrk. Bardzo podoba mi się wyrok Sądu Nawyższego . Może kiedyś będzie normalniej.
ulkowa08-09-2005 20:57:29   [#28]

Według naszego OP powinien mieć 2 umowy. Jak mozna mieć ponadwymiarówki w szkole gdzie nie ma sie etatu? I po takiej interpretacji przepisów, ze nauczyciel musi mieć kilka umów wyjdzie cud statystyczny. W szkołach jako nauczyciele zatrudnionych będzie 50 % Polaków. A że w niepelnych wymiarach to juz sie nie liczy. Widocznie to tak bardzo popłatny zawód, ze nawet oplaca sie na cząstkę etatu :) A tak właściwie to juz mi to obojetne - jutro robimy sprawozdanie EN-7 - po staremu. uMOWY TEZ POLECĄ PO STAREMU.  A jak będzie zle to niech OP wytłumaczy na piśmie dlaczego ?

IPek08-09-2005 23:20:40   [#29]
jona15 - nauczyciel, który ma nawiązany stosunek pracy w LO,a godziny ponadwymiarowe w SP, to tak na zdrowy rozum w SP pracuje na "czarno". Jak postąpisz na przykład w sytuacji gdy nauczyciel ulegnie poważnemu wypadkowi podczas wykonywania pracy w SP?
Majka08-09-2005 23:26:15   [#30]
To koniec urlopów zdrowotnych dla takich "niepełnozatrudnionych"?

Skoro " Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, (...) to moze urlop dostac ktoś, kto ma pół etatu w zespołowym gimnazjum i pół w liceum na dwie odzielne umowy?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]