Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opinia o nauczycielu
strony: [ 1 ]
Haneczka06-09-2005 17:11:44   [#01]

Doradżcie proszę.

Nauczyciel pracował rok w mojej szkole zastępując nauczycielkę na urlopie. Okazał się być dość trudny w kontaktach, ale rok jakoś minął. Rozpoczął staż na stopień nauczyciela dyplomowanego. Nie złożył sprawozdania, zatem nie otrzymał cząstkowej oceny dorobku.Teraz złożył w sekretariacie pismo, iż "oczekuje" na ocenę dorobku zawodowego oraz opinię o swojej pracy. Co zrobić? Nie ma chyba obowiązku pisania takiej opinii? Ocenę dorobku dam po otrzymaniu sprawozdania, bo sama nawet nie zauważyłam, aby zdziałał coś pożtecznego w szkole. Muszę odpowiedzieć na pismo,więc proszę o podpowiedż.

Nionka06-09-2005 17:33:19   [#02]
Nie ma "cząstkowej oceny dorobku", jest po prostu ocena dorobku zawodowego po zakończeniu stażu, np. po 2 latach i 9 miesiącach. Co do terminu składania sprawozdania, to jest on okreslony w rozporzadzeniu o awansie. Nie masz obowiązku dawania mu oceny, jeśli jeszcze nie zakończył stażu. Co zas do "opinii o nauczycielu", to obecnie już cos takiego nie istnieje. Bieżącą pracę nauczyciela oceniasz - jest to tzw. ocena pracy. Może o to mu chodzi?
miriamm906-09-2005 17:36:18   [#03]

Są KO

w których sie wymaga. Ocena cząstkowa za określony okres. W to wchodzi opinia. Osobno nie, chyba że na prośbę.
Nionka06-09-2005 18:47:08   [#04]
Upieram się, że nie ma takiej oceny cząstkowej, chyba że nauczyciel zmienił miejsce pracy np. po roku stażu, ale jesli jest w tej samej szkole...kończy staż, składa sprawozdanie i dopiero dostaje ocenę. KO moze wymagać, aby dyrektor posiadał dokumenty związane ze stażem nauczycieli, zaś rozporzadzenie i KN okresla, jakie to maja byc dokumenty. Co do opinii, to gdy zaczynałam jako dyrek, na moim terenie była taka sprawa w sądzie w związku z opinią o pracy nauczyciela. Niebezpieczne to i dla dyrka, i dla nauczyciela. Nasze kochane prawo oswiatowe dość precyzyjnie okresla, kto i co opiniuje. Ocena pracy, to własnie taka opinia o nauczycielu i na wniosek nauczyciela mozna tez jej dokonać. A jest się przynajmniej na czym oprzeć, bo masz konkretne wymagania.
beera06-09-2005 18:54:56   [#05]

nionka ma rację

KO tworzy cos, co w ich mniemaniu jest interpretacją przepisow, a w moim balaganieniem w przepisach.

Leszek06-09-2005 20:46:48   [#06]

jest tylko coś takiego:

rozp. o awansie:

§ 9. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:

  4)  ocenę dorobku zawodowego za okres stażu, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także ocenę za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;

Natomiast inną sprawą jest konieczność odpowiedzenia nauczycielowi:

- jeśli zaprzestał u Ciebie pracy to poproś go o przedstawienie sprawozdania za okres odbytego stażu, po otrzymaniu sprawozdania  wystaw w określonym trybie ocenę.

pozdrawiam

Haneczka06-09-2005 21:21:46   [#07]

Dziękuję za odpowiedzi.

Nauczyciel już u mnie nie pracuje, zatem mam obowiązek dać ocenę dorobku za czas pracy w naszej szkole. Zrobię jak radzi Leszek. Pozdrawiam

jzzg07-09-2005 20:28:46   [#08]
Pamiętaj, że są opinie pisane, mówione i szeptane.
Gaba07-09-2005 20:49:11   [#09]

mnie to tez nurtuje... no dobrze chce taki opinię... co na sucho, tylko na podstawie sprawozdania, a dowody, a wytwory jego pracy i dzieła... rąk i myśli...

- bardzo mi sie nię podoba takie podejście - pisac opinię częściową, no to dać do sprawozdania częściową teczkę... prawda?

Jersz07-09-2005 21:44:10   [#10]

I jeszcze to...

I jest jeszcze coś takiego w KN

Art. 9f. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

3. Ocenę, o której mowa w ust. 2, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]