Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Porada na przyszłość
strony: [ 1 ]
gimnazjum06-09-2005 14:47:46   [#01]
nauczycielka języka polskiego(mgr filologii polskiej) posiada również dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego na kierunku wychowanie muzyczne- czy w przyszłym roku szkolnym można jej przydzielić trochę polskiego i trochę muzyki (chodzi dokładnie o ten SN, co z kwalifikacjami na 2006r.)bo już mi troche mętnie.
beera06-09-2005 14:59:02   [#02]

§ 3. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w gimnazjach posiada osoba, która:


3) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów magisterskich na kierunku innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć albo dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku (specjalności) innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne i ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

SN to nie kurs podyplomowy ani kurs kwalifikacyjny.

Literalnie czytając - kwalifikacji do muzyki nie ma, bo SN  według rozporządzenia jest zakladem kształcenia nauczycieli.

beera06-09-2005 15:00:20   [#03]

a to z 2006

 ten rok pozwala n-lom po Snie uczyc, ale tylko w takim typie szkół gdzie jest to wystarczajace wykształcenie
Grzegorz G06-09-2005 16:06:47   [#04]

A jak będzie w ponadgimnazjalnej?

Pytam, bo jakoś po wakacjach nie mam czasu myśleć, a w dodatku (wstyd się przyznać;-))) nawet nie wiem na co się powołujesz, Asiu???Co to za akt prawny i gdzie znajdę? :-)
beera06-09-2005 18:37:14   [#05]

na

Rozporządzenie o kwalifikacjach no i na Ustawę  z dnia 18 lutego 2000 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela-tam sprawdź

a znajdziesz w prawie optivum

http://prawo.vulcan.pl/index.asp?qindrodzaj=7&qmsc=0

hasło "po"

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]