Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Umowa
strony: [ 1 ]
Ela23-08-2002 22:28:29   [#01]

Mój kolega  ma problem ze sporządzeniem umowy dla nauczycielki mianowanej. Dotychczas była ona zatrudniona na stanowisku wychowawcy w internacie w pełnym wymiarze godzin 30 h.

Dostał od organu prowadzącego zgodę na utworzenie stanowiska pedagoga szkolnego w wymiarze ½ etatu tj 10 godzin . Ponieważ nauczycielka ma kwalifikacje i tu i tu chciałby jej przydzielić 10 godzin jako pedagog i 15 godzin jako wychowawca internatu. Czy w ten przedstawiony sposób będzie miała pełny etat ? Jak powinna wyglądać jej umowa ? A może należy sporządzić dwie osobno ?  Proszę o nie odmawiajcie pomocy bo czas nagli ?

Gaba24-08-2002 05:28:00   [#02]
to proste
wasze rozumowanie jest poprawne trzeba wyszczególnić
10/20 godzin w charakterze  pedagoga szkolnego (1/2 etatu)
15/30 godzin w charakterze wychowawcy internatu (1/2 etatu).

i razem...

ale są organy, ktore nie życzą sobie takich umów...

klasyczny przykład to połówka biblioteki (15 godzin) i 9/18 etat przedmiotu.
Ewa z Rz24-08-2002 07:08:05   [#03]

Sprawdź czy jest uchwała Rady gminy dotycząca n-li majacych rózne pensa dydaktyczne.

Jeżeli jest to w niej jest napisane jak takiego n-la zatrudniać.

Natomiast jeżeli nie ma to zatrudniasz ją jako pedagoga i dajesz w uzupełnieniu wych internatu - rozliczasz ją z 20 godz. (wg rozporządzenia men, które ma zastosowanie gdy organ "zapomniał" o odpowiedniej uchwale).

Marek Pleśniar24-08-2002 08:43:39   [#04]

może być taka uchwała

mam taką. Ale tez nie obejmuje wszystkich przypadków.
Ela24-08-2002 11:03:10   [#05]

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Ela

bogna24-08-2002 13:45:09   [#06]

korzystniejsze pensum?

Ewa - sugerujesz, że jeśli nie ma odpowiedniej uchwały rady gminy, to obowiązuje jeszcze zasada korzystniejszego pensum?

Podaj mi proszę jaka jest podstawa prawna?

Ewa z Rz24-08-2002 18:01:16   [#07]

To jest trochę skomplikowane...

Ustawodawca nałożyl na gmine obowiazek podjecia stosownej uchwały.

Jeżeli gmina takiej uchwały nie podjeła mają zastosowanie przepisy obowiazujące przed wprowadzeniem tej zmiany w ustawie.

Na takim stanowisku stanął Sad Pracy w przypadku, który miałam. Ale to było przed nowelą z 2000 roku. Obecnie tamto rozporzadzenie straciło swoja moc tak jak to o kwalifikacjach. Wobec tego...

Można jeszcze próbować wyprowadzić twierdzenie, że obowiązujące są w takim wypadku przepisy Menisa wydane dla szkól prowadzonych przez Menis. Kolezanka miala taki przypadek, ale dotyczyło dodatku za trudne warunki.

Nie mogę w tej chwili sprawdzić czy są jakieś rozstrzygnięcia wydane przez NSA lub SN.

Tomasz25-08-2002 18:10:54   [#08]

 Mam zgodę organu prowadzącego na zatrudnienie pedagoga na 1/2 etatu ale tylko do kńca grudnia.Od stycznia organ może znowu wyrazić  zgodę na dalsze zatrudnienie tej osoby.Czy w takiej sytuacji nauczyciel może rozpocząć staż na kontraktowego?

pozdrawiam Tomasz.

Ewa z Rz25-08-2002 18:20:36   [#09]

Musisz wyjaśnić organowi, że to jest niemożliwe...

Zgodnie z KN n-la mozna zatrudnić na okres zamknięty krótszy niz rok szkolny TYLKO w przypadku zastępstwa za nieobecnego nauczyciela...

Przeciez arkusz org. organ zatwierdza na rok szkolny i w tym arkuszu jest pedagog - zatem mozna pedagoga zatrudnić na cały rok szkolny! Wszelkie zmiany arkusza obowiązują do końca danego roku szkolnego, chyba że zostana wprowadzone nowe zmiany!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]