Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak rozlioczać 4 godzine wf?
strony: [ 1 ]
Gaba05-09-2005 20:56:42   [#01]

częśc zajęc będzie u nas prowadzona w sobotę, nauczyciele mają miec płacone po 4/18... i zaczęły się dziwactwa, jakieś dziwne oczekiwanie. Nie będe tego powtarzać, bo sama jestem zdumiona.

 

Skoro ma nauczyciel miec płacone za zajęcia w sobotę (mam na to pieniądze), to za to płacę - 4/18 i szlus, czy jeszcze coś?

beera05-09-2005 20:58:57   [#02]

w zasadzie

za pracę w dzień wolny powinnaś w pierwszej kolejności udzielić dnia wolnego

jesli nie udzielasz to placisz tyle ponadwymiarowek ile zostalo wypracowanych

Gaba05-09-2005 21:00:05   [#03]
- nie chcę dnia wolnego, bo mam na to pieniądze... - nasi wuefiści, chcą wszytskiego - dnia wolnmego, pieniędzy i... ;-)
DYREK05-09-2005 21:16:57   [#04]

Chcieć to nie znaczy dostać. Tylko czy 4wf to taki szczególny przypadek.

KN

3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.

Z rozp o płacach

§ 10. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczane jak za godzinę ponadwymiarową.

DYREK05-09-2005 21:24:17   [#05]

Można też ułożyć plan z wolnym poniedziałkiem. Tylko wtedy szkoła bedzie pracowała 6 d.

A nie mogli to zostawić 3 wf i dać 1 godzinę na oddział na nieobowiązkowe SKS .

beera05-09-2005 21:28:28   [#06]

ale

nawet wtedy im sie by należał dzień za sobotę.

Mimo planu z wolnym poniedziałkiem

tak ja pojmuję ten przepis.

..........

Wolny dzień warto dać gdy n-l ma nie więcej godzin niż tyle ile wypracował w sobotę.
Masz gaba pieniadze? zaplacisz za zastepstwa;-)

Choc to przeczy idei- w-f w sobotę i zastępstwo za w-f w czwartek, czyli zamiast w-fu matematyka.

...............

A w ogole skąd ta sobota?

Nauczyciel ma pieciodniowy tydzień pracy i praca w sobotę jako norma nie jest OK

DYREK05-09-2005 21:34:57   [#07]

Czwarta godzina obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w ramach tygodniowego wymiaru godzin może być realizowana w formie:

1) zajęć sportowych i rekreacyjnych;
2) gier i zabaw ruchowych;
3) zajęć korekcyjno-wyrównawczych;
4) aktywnych form turystyki;
5) imprez rekreacyjnych i rozgrywek sportowych;
6) udziału w szkoleniach młodzieżowych organizatorów sportu i sędziów sportowych;
7) uczestnictwa w ważnych dla środowiska wydarzeniach sportowych.

 

A z 4,5,6,7 wynika sobota często sobota.

Gaba05-09-2005 21:34:58   [#08]

a jak ja zmieszczę 4 godzine wf, gdy już wynajmuję salę... naprawdę nie ma sznas, ten kto wymyslił 4 godzinę wf... powinien się napic setki i iść spać.

 

Co miesiąc wielka impreza... popołudniowa... i co dalej...

Jolanta Szuchta05-09-2005 21:47:13   [#09]

Można

dopisać je do planu jako 4 godzinę lekcyjną i realizować na niej gry i zabawyruchowe
beera05-09-2005 21:47:33   [#10]

w zasadzie

n-la obowiązuje pięciodniowy tydzien pracy...

i musisz mu oddac dzień wolny

znajdź uzasadnienie dla szczególnych przypadków i plać- jesli tak wam wygodniej...

......

ja z czwartej godziny jestm bardzo zadowolona- ale mam swietne warunki..

Fred05-09-2005 21:57:48   [#11]

Najkorzystniej jest związać czwartą godzinę wf-u z tygodniowym planem lekcji. Mam podstawówkę i gimnazjum. Łącznie w klasach IV-VI sp i I-III gimn. 27 oddziałów.

Baza sportowa: boisko ziemne, dwa boiska asfaltowe, hala sportowa, trzy małe sale gimastyczne, siłownia i przestronne korytarze.

Założenie do komputerowego planu lekcji. W każdym z pięciu dni tygodnia rezerwujemy dla danego poziomu klasowego dwie kolejne lekcje (np. 6-7) na realizację "4" godziny wuefu. W jednym z pięciu dni tygodnia, z racji na sześć poziomów klasowych, rezerwujemy np. 4-5 i 6-7 godzinę lekcyjną. Żaden oddział nie może mieć oczywiście okienka.

Przy takim założeniu "4" godzina wuefu będzie realizowana się co drugi tydzień. Nauczyciele wychowania fizycznego, przewidujac różne warunki atmosferyczne, musza zaplanować z miesięcznym wyprzedzeniem formy zajęć sportowych i rekreacyjnych. Nie będzie to trudne, ponieważ są wtedy wszyscy wuefisci uczący w danym poziomie klasowym. Moga całą ferajną iść na stadion, pobiegać w lesie czy też po prostu każdy odzielnie ze swoją grupą uczniów do danej sali.

Mogą też, o ile będzie taka potrzeba, zrealizować "4" godz. wuefu raz w m-cu (w piątek po południu) w wymiarze 4 godzin.

Plusy takiej organizacji są chyba czytelne? Frekwencja jak na "normalnych" zajęciach lekcyjnych.., itp.itd.

Gaba06-09-2005 03:17:49   [#12]

najkorzystniej... wszytsko mozna zrobić... - nie mam takiej możliwości. Mam jedno pomieszczenie wielkości 170 m2, które wg SIO przestało być salą, druga salę wynajmuję, a grup na wf 36 x 3 godziny.

Muszę wejść w system sobotni, w rekreację, turystyke, udział w imprezach masowych...

 

Gdybym miała basen, 5 boisk, tor kajakarski i sanzcekowy oraz górkę do sposrtów ziomowych, byłoby mi trochę łatwiej... ;-)

Marek Pleśniar06-09-2005 04:30:22   [#13]
z Kopca Kościuszki się nie da?
Gaba06-09-2005 07:47:51   [#14]
na Kopiec chodzi już Dulski. Trasa zmknięta. ;-)
Gaba06-09-2005 07:49:32   [#15]

Frumowicze, kto miał 4 godzinę wf w systemie innym niż w sali gimanstycznej... podzielcie się wrażeniami, wskazówkami.

 

czyli kto przerabial wariant najgorszy i natrudniejszy... - niestety. ;-)

Marek Pleśniar06-09-2005 08:14:54   [#16]

a tak niedawno wchodziła trzecia;-)

rajdy turystyczne robilim - okoliczna przyroda i takie tam

Gaba06-09-2005 08:29:25   [#17]
jasne, że "bedom" rajdy... biegi samorządowe, areobik... i wyjazd integracyjny do Zawoi.
Marek Pleśniar06-09-2005 08:47:43   [#18]
o, to lubię;-)
Małgosia06-09-2005 08:53:30   [#19]

Gabo (#14)

Wszystko było dobrze, dopóki Dulski to chodził na Wysoki Zamek we Lwowie. Tylko Wajdzie się coś potentegowało i go wysłał na Kopiec. No i teraz Wam chłop blokuje trasę ;-)
Marek Pleśniar06-09-2005 09:53:59   [#20]

hm, włąsnie wróciłem ze psaceru

cała zamkowa fosa (aktualnie bez wody za to parkiem uczyniona) pełniuśka wuefistów i ich pociech

biegają, skikają itp

w zimie to nie wiem

realizują znaczy się:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]